Leisi vald asus kolemajadega võitlema (5)

Sel nädalal pani Leisi vallavalitsus teele kuus märgukirja kolemajade omanikele.

“Saatsime kuupäeva, mis ajaks peab olema korrastatud,” ütles Leisi vallavalitsuse kantseleijuhataja Aasa Allikson, lisades, et kui seda ei tehta, siis tuleb ettekirjutus koos trahvisummaga. Majad peavad olema korrastatud hiljemalt 15.–20. augustiks. Seda, mis summa suuruses trahviraha tuleb, ei osanud ta öelda, kuna seda ei ole veel otsustatud.

Alliksoni sõnul on märgukirju ka eelmistel aastatel saadetud, kuid kasutult. “Vastuseid on küll tulnud, kuid tegutsemist ei ole olnud,” märkis ta.

Kolemaju, mille omanikele märgukirjad saadeti, on nii Karja kui Oitme külas. “Märgukirja saatsime neile, kelle majade lagunemisaste on kõige suurem ja mis on kõige ohtlikumad,” sõnas Allikson.

Lisaks sunniraha määramisele hakkab Leisi valla heakorrakomisjon silma riivavaid objekte ära märkima, et maja omanikul tekiks häbitunne.

Kolme kolemaja lammutamisele Leisi vallas aitas kaasa riigipoolne ühekordne lammutustoetus, mida hakati maksma kasutusest välja jäänud endiste kolhoosiaegsete majade lammutamiseks.

Print Friendly, PDF & Email