Politsei hoiab rannapeol silma peal (2)

Tänavu neljandat korda Mändjala rannas toimuvaks ja aina suuremaks paisuma kippuva Saaremaa rannapeoks toob politsei mandrilt taas lisajõude ja pöörab rohkem tähelepanu avalikule korrale.

“Kindlasti kontrollime joobes juhte ja alaealisi rohkem ning plaanis on tuua ka mandrilt jõude juurde,” ütles piirkondliku politseitöö teenistuse vanema Meelis Juhandi Saarte Häälele. Abijõudude arvukus ei ole teada ning selgub alles vahetult enne üritust. Juhandi lisas, et eelmistel aastatel on rohkem keskendutud liiklusjärelevalvele, kuid sel aastal hoitakse pingsamalt silma peal ka avalikul korral.

Selle üle, kas lisajõude kutsuda, otsustatakse maakonna tasandil. Iga kord ei pruugi neid Juhandi sõnul saada.

“Politsei on rannapeol olemas, kuid ürituse alal peaks korraldaja ise suutma korda hoida,” kinnitas Juhandi.

Saaremaa rannapeo pressiesindaja Hele-Kai Valtenberg ütles Saarte Häälele, et korra tagamiseks on rannapeol umbes 60 turvatöötajat. Samuti tehakse koostööd politseiga, kinnitas Valtenberg.

Korraldajad ootavad vähemalt sama suurt osalust kui eelmisel aastal, mil pidulisi oli umbes 4000. Suurem aktiivsus sotsiaalmeedias lubab Valtenbergi sõnul siiski veelgi suuremat osavõttu – 16. juuli seisuga oli Facebookis end peol osalejaks märkinud üle 9600 inimese.

Tallinnast on võimalik rannapeole tulla ka eribussidega, mis väljuvad sealt reedel kell 15.45 ja laupäeval kell 9.45. Vedu teostava Estonian Lines OÜ juhatuse liikme Priit Kivi sõnul on reedel väljuv buss umbes 80% ulatuses broneeritud, kuid laupäevase bussi vastu pole seni erilist huvi tuntud.

Pühapäeval kell 15.30 väljub ka eribuss liinil Mändjala–Kuressaare–Tallinn.

Print Friendly, PDF & Email