Jööri folgil kuulutatakse välja Jööri Picasso

Tänavu üheksandat korda toimuv Jööri folk pakub uuenduslikke töötubasid, sisukat kontserdiprogrammi ja välja kuulutatakse Jööri oma Picasso.

“Folk tuleb vahva nagu alati,” kinnitas 26. juulil toimuva Jööri folgi peakorraldaja, Jööri külaseltsi esimees Sulev Peäske, lisades, et ka tänavu on folgil töötubasid seinast seina. Uuenduslikuna on sel aastal näiteks kõlapooktehnika töötuba, õpetatakse luudade valmistamist ja saarlasest naissepa juhendamisel saab kätt proovida sepistamisel. Lisaks on veel avatud juba teada-tuntud töötoad: puutöö esitlus, plekksepa, maalimise, küünla- ja köievalmistamise ning palgi saagimise töötuba.

Päevakavas on ka Jööri Picasso väljakuulutamine. Selleks puhuks on kümnel inimesel võimalus panna proovile oma maalimisoskused, vahendid selleks on korraldajate poolt.

Kell 17 algavas sisukas meelelahutusprogrammis astuvad lavale külalised Hollandist, Orissaare Viirelind, Muhu akordionistid Kiääks ning Valjala valla taidlejad. Kell 20 astub lavale ansambel Oort, kes annab kontserdi Aleksander Sünteri mälestuseks. Tund hiljem alustab tuntud folkbänd Jäägermeistrid.

Sulev Peäske lisas, et tänavune üritus on niiöelda eelsoojendus tulevaseks kümnendaks folgiks, mis toimub ülejärgmisel aastal, kuid mis esialgsete plaanide kohaselt hakkab ka Jöörist kaugemale ulatuma.

Print Friendly, PDF & Email