Orissaares süttis välgust elektrikilp (3)

OOTAB ÕIGET HETKE: Kohalejõudnud vabatahtlikud päästjad pidid kustutustööde alustamisega ootama, kuni elekter välja lülitatakse. Foto: Irina Mägi

OOTAB ÕIGET HETKE: Kohalejõudnud vabatahtlikud päästjad pidid kustutustööde alustamisega ootama, kuni elekter välja lülitatakse. Foto: Irina Mägi

Pühapäeval kell 19.20 teatati häirekeskusele, et Orissaares Kuivastu maanteel tõuseb elektrikilbist suitsu. “Esimesena reageerisid sündmusele Kõrkvere vabatahtlikud päästjad ning nende saabudes selgus, et hoonevälises elektrikapis põlesid juhtmed,” ütles Lääne päästekeskuse ennetustöö büroo juhataja Piret Seire.

“Maha oli kukkunud ka ühe postivahe pikkuses elektrijuhtmeid,” täpsustas ta. Päästjad piirasid ohuala lindiga ning kui kilbist vool välja lülitati, said päästjad põlengu kustutada pulberkustutiga.

Päästjate sõnul võis tulekahju põhjustada pikselöök. Lisaks Kõrkvere päästjatele reageerisid sündmusele ka Kuressaare päästjad.

Põlengu tagajärjel jäi 232 majapidamist mõneks ajaks vooluta. “Saime teate rikkest Orissaare piirkonnas eile kell 19.45. Pingetuks oli jäänud Ranna tänaval asuv alajaam, mis mõjutas 8 klienti. Samal ajal oli välja lülitunud ka Muhu Koguva keskpingeliin, mille tõttu oli 224 majapidamist vooluta 13 minutit,” rääkis Elektrilevi kommunikatsioonijuht Tuuli Sokmann.

Rivist välja läinud alajaama tööle saamine eile pärastlõunal veel käis ja kaheksa klienti oli vooluta Orissaares Kuivastu maanteel ja Sadama tänaval.

Print Friendly, PDF & Email