Lühidalt spordist

Puntsole ja Räimele kaksikvõit

Endrik Puntso ja Mihkel Räim saavutasid Prantsusmaal Criterium de Cournon d´Auvergne ühepäevasõidul kaksikvõidu.

67 km pikkuse ja 1,5 km ringil sõidetud öökriteeriumi võitnud Prantsuse amatöörmeeskonna Pro Immo Nicolas Roux ridadesse kuuluv Endrik Puntso ütles, et algusest peale oli vunk üleval ja äraminek peagrupist tekkis suhteliselt ruttu. “Kuna see oli minu meeskonna kodusõit, siis oli väga oluline see ära võita,” lausus rattur.

Nii oli äraminekus lisaks Puntsole ja Mihkel Räimele veel kaks Pro Immo meest ning üks kolmanda tiimi sõitja. Kuus ringi enne lõppu ründas sellest seltskonnast omakorda Puntso ja Räim tuli järele. Siis tehti grupile ringiga sisse ja sellest segadusest üks ring enne lõppu Puntso ründas. “Sain väikese vahe, mida suutsin Mihkli ees lõpuni hoida.

Team Probikeshop Saint-Etienne Loire meeskonnas sõitev Mihkel Räim ütles, et tegu oli kiire sõiduga. “Puntso ründas segaduses, magasin veidi maha ja seda vahet enam kinni ei sõitnud,” lausus Räim.

Alver Kivi

Andi Noot tegi isikliku rekordi

Saaremaa jooksja Andi Noot jooksis Soomes toimunud võistlustel 3000 meetris isikliku rekordi ajaga 8.09,90, vahendab Jooksuportaal. Soomes Kuortanes toimunud Eliitkisat võistlustel joostud aeg andis talle neljanda koha.

Annika Vaher võitis maratoni

Laupäeval toimus Virumaa kolmikürituse finaaletapp – Südasuve maraton, mille võitis meestest Sparta/Elujooks tiimi liige Raivo Alla. Naistest kuulus esikoht Annika Vaherile (JK Sarma), vahendab Delfi Sport.

Palaval keskpäeval suutis maratonidistantsi kõige kiiremini joosta Raivo Alla, kes läbis selle ajaga 2:33:46. Teiseks tuli võitjale pea kolm minutit kaotanud Kristo Reinsalu (Stamina Arcrotransport jooksutiim) ja kolmandaks ajaga 2:41:01 Kaarel Piip (Täppsportlased).

Naistest võitis jooksu Annika Vaher (JK Sarma) ajaga 3:12:34. Pille Rooks lõpetas teisena ajaga 3:16:46. Kolmanda koha sai Marion Tibar (Marsh) 3:18:11-ga.

Spordiveteranidele medaleid

Möödunud nädalavahetusel osales Saaremaa spordiliidu 26-liikmeline esindus Kilingi-Nõmmel Eesti spordiveteranide liidu 47. spordimängudel, vahendab Saaremaa spordiliit. Medaleid toodi sel korral koju kolmel alal. Kaido Eichfus (M35 klass) sai 3000 m jooksus esikoha. Anne Valdna (N45) oli odaviskes teine ning Anu Tanila (N45) kuulitõukes kolmas. Naiste võrkpallis sai võistkond koosseisus Anne Metsanurk, Kerli Rüütel, Kristi Põld, Maie Ader, Maie Kreem, Maili Kirspuu ja Raili Sepp kolmanda koha.