Aegade suurim Muhu väina regatt lõpeb Roomassaares

Sel laupäeval algav ja Eesti purjetamise aasta tippsündmuseks peetav nädalane avamereregatt väisab lisaks Roomassaarele ka Kuivastu sadamat. Sadamatesse saabuv armaada on aegade suurim, mida Muhu väina regatil 57 aasta jooksul nähtud on.

Korraldajate andmetel osaleb regatil 120 jahti, nendest 26 välismaalt. Regati kodulehe andmeil on võidu sõitma minemas ka 12 Saaremaa merispordi seltsi jahti: Ahti, Cassandra, Maris, Mercurius, Pinta, Liliann, Centaur, Katarina Jee, Evelyn III, Lagle 2, Kadri, Sophia. Regati kõigi aluste peal kokku asub võistlema 716 purjetajat.

Regatt avatakse homme Kärdlas, sealt sõidetakse Kuivastusse. Kuivastust edasi kulgevad jahid Pärnu, kus ühel päeval tehakse lühirajasõite Pärnu lahel. Pärnust stardib pikim etapp Roomassaarde, kus regati viimasel päeval samuti tehakse lühirajasõite Suures Katlas.

Kuivastusse on jahte oodata esmaspäeva pärastlõunal, 2. etapi võitjate autasustamine on planeeritud kella 19ks. Nagu igas sadamas, on ka Kuivastus kaldaprogramm ning seal astuvad üles Muhu valla isetegevuslased ja DJ.
Roomassaarde on jahte oodata reedel. Kuna Pärnust tulekul on tegu öise etapiga ning start antakse Pärnus neljapäeval kell 18, siis on raske ennustada jahtide saabumisaegu. Etapi võitjate autasustamine on plaanis reedel kell 19. Kuna Roomassaare sadam tähistab ka oma 120. sünnipäeva, siis on reedel sadamas pidu ansambli Friday saatel.

Laupäeval kell 10 antakse start lühirajasõitudele Suures Katlas. Pealtvaatajatel on võimalik võidusõite jälgida Abruka laevalt. Regati lõpetamine on Roomassaares kell 17 ning seejärel mängib tantsuks ansambel SSB.

Print Friendly, PDF & Email