Lavakunstikunstikooli pääses üks saarlane (1)

Sellest sügisest asub EMTA lavakunstikoolis dramaturgia õppesuunal õppima Saaremaalt Orissaarest pärit Jan Teevet (fotol).

“Ma ei näe seda väga kitsalt dramaturgia õppimisena, ma näen seda pigem sissetungimisena teatrimaailma,” ütles Jan Teevet, põhjendades eriala valikut.

Küsimusele, et kui keerulised olid tema jaoks sisseastumiskatsed, vastas Teevet, et kõik jutud, mis lavakast räägitakse, on tõesed ja veel hullemad. “Kuna dramaturgidele algasid need esimeste voorudega detsembris ja kestsid läbi poolaasta, siis põhimärksõna on ikkagi närvipinge,” rääkis andekas noormees, kelle sõnul oli see samas igati põnev. Katsetel tuli kirjutada, mängida ja lavastada etüüde ükskõik millest ja mis hetkel ning see on tegelikult tohutu pinge. See, et pingutuse tulemuseks oli kooli sissesaamine, andis talle tema enda sõnul mitte niivõrd rõõmu, kui just rahu südamesse. “Kõige raskem oli just see teadmatuse tunne.”

Jan Teevet on lõpetanud Orissaares põhikooli, õppinud aasta Belgias vahetusõpilasena ja sel aastal lõpetanud Tartus Hugo Treffneri gümnaasiumi, kus ta juhtis kolm aastat kooliteatrit.

Jan Teevet ülistas Saaremaa kooliteatrite süsteemi: “Ei ole Eestis kohta, kus kooliteater oleks nii fantastilisel tasemel,” märkis ta.

Print Friendly, PDF & Email