Kõrgelaid vandus väsimusele alla (3)

Hiiumaa ja Saaremaa vaheline Triigi–Sõru liin läks eilsest kuni 10. augustini üle täisvõimsusel graafikule. Iga päev toimub neli väljumist kummastki sadamast.

OÜ Väinamere Liinid juhataja Urmas Treiel tõdes, et liin on suvel väga populaarne ja Kõrgelaid-tüüpi laev ei ole tegelikult juba viimastel suvedel sealset nõudlust rahuldanud. “Kummalisel kombel juhtus nii, et just päev enne kõige tihedamale graafikule üleminekut “keeldus” Kõrgelaid teenindamast ja ta asendati ajutiselt parvlaevaga Harilaid,” märkis Treiel.

Nimelt võttis Kõrgelaid teisipäeva hommikul reisijad ja sõidukid pardale, kuid kell 9.30 väljumisel Triigi sadamast ilmnes tagasikäigul ühe peamasina tõrge. “Mõne aja möödudes oli selge, et probleemi kohe lahendada ei õnnestu ja reisijatel soovitati sõita Hiiumaale teiste liinide kaudu,” nentis Treiel, lisades, et Triigi–Sõru liini piletid kehtivad ka ringiga saarele sõitmisel. Täiendavaid kulusid keegi kandma ei pea ja soovijatelt ostetakse piletid tagasi.

Kolmapäeval toimus üks reis Sõru sadamast kell 8.15, ülejäänud väljumised Triigist kell 9.30, kell 13.30, kell 20 ja Sõrust kell 12 ning 18.30 jäid ära. Neilgi juhtudel teavitati reisijaid võimalusest sõita ringiga samade piletitega. Samuti saadeti SMS kõigile eilseks e-pileti ostnud klientidele, kes olid oma mobiilinumbri piletiostul sisestanud, ja helistati läbi kliendid, kelle number oli võimalik saada piletisüsteemist. Kell 12.30 võeti vastu otsus tuua liinile asenduslaev Harilaid, mis alustas teenindamist täna hommikul Sõru sadamast kell 8.15.

Kõrgelaid on ehitatud 1987. aastal ja on liini kvaliteetse teenindamise jaoks Treieli sõnul liiga vana ja väike. Vedaja ootab pingsalt Triigi–Sõru liinile uue hanke väljakuulutamist ja loodab, et selle tingimused näevad ette väga keeruliste oludega liini arvestava ja praegusest suurema laeva ehitamise. Omades suurt kogemust ja tundes liini olusid, oleme valmis koostöös Hiiu ja Saare kogukondadega kohe alustama uue laeva kavandamist ja ehitamist, ära ootamata lepingu lõppu septembris 2016,” kinnitas Treiel.

Print Friendly, PDF & Email