Kihelkonna külakultuuriselts Rukkilill õitseb igal aastaajal

KOOSTÖÖ: Seltsi juhatuse liikmed Elle Mäe (vasakul) ja Sirje Salong peavad Kihelkonna rahvamaja oma teiseks koduks. Siin käib selts koos ja siin harjutab memmede tantsurühm Rukkilill, kus mõlemad saarlannad tantsivad. Foto:  Sander Ilvest

KOOSTÖÖ: Seltsi juhatuse liikmed Elle Mäe (vasakul) ja Sirje Salong peavad Kihelkonna rahvamaja oma teiseks koduks. Siin käib selts koos ja siin harjutab memmede tantsurühm Rukkilill, kus mõlemad saarlannad tantsivad. Foto: Sander Ilvest

Eesti rahvuslill, rukkilill on praegu õiteilus. Kihelkonna külakultuuriselts Rukkilill aga õitseb piltlikult öeldes igal aastaajal. 15 aastat on seltsitegevus aidanud Kihelkonna vallas edendada nii kultuurielu kui maaelu tervikuna.

Kultuuriseltsil Rukkilill on vallas veel samanimeline tiivaalune, nagu seltsi juhatuse liige ja naisrahvatantsurühma Rukkilill tantsija Elle Mäe toonitas. Seltsi eestvedaja, Kihelkonna valla aukodanik (2010) Sirje Salong on samuti staažikas rahvatantsija samanimelisest tantsurühmast.

“Memmede tantsurühma liikmed on ka külakultuuriseltsi liikmed. Meie tegemised on vahetevahel nii segamini, et ei saa aru, kus üks lõpeb ja teine algab,” naljatas Mäe.

Sirje Salongi hinnangul on selts külaelu (aga et selts haarab kogu Kihelkonna valda, siis ka vallaelu) edendamisega kenasti hakkama saanud. “Seltsi suurimaks saavutuseks võib lugeda rahvariiete projekti. See oli ikka kogu valla jaoks mõeldud. Kihelkonna segakoor sai rahvariided. Koor sai ka suurele laulupeole. Tore oli neid vaadata, kõik kandsid kodukihelkonna rahvariideid. Vaatasin laulu- ja tantsupidu kodus teleri ees. See oli nii ülev asi, et võttis tihti pisara silmanurka. Oleme uhked selle üle, et meie inimesed suurel peol osalesid,” tundis valla kultuurielu edendaja peol osalenud omakandiinimestest rõõmu.

Elle Mäe lisas, et seltsi liikmed tikkisid rahvariietele sisse numbrid ja nimed.

Peamiselt Sirje Salongi korraldada on eakate omavahelised kokkusaamised, mis regulaarselt igas kvartalis toimuvad. “Inimesed ei tule lihtsalt kokku, vaid iga kord istuvad nad kaetud laua taha ja alati on külla kutsutud ka mõni külaline, kes kokkutulnutele esineb. Notar on käinud meile nõu andmas, terviseteemadel on loenguid peetud ja ka teistel teemadel. Kõigi nende ürituste ettevalmistamine, korraldamine ja kasvõi transpordi organiseerimine on kokkuvõttes aega ja kogemusi nõudev ettevõtmine,” võttis Elle korraldusliku poole kokku.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email