Homme algab Eliitkomando 2014 (3)

UURIVAD VARUSTUST: Kuressaare eliitvõistkond koosseisus meeskonnavanem Janek Kudrjavtsev, päästjad Tom Torn ja Heiki Sink ja autojuht Janek Reinaru eilsel treeningkogunemisel Kuressaare päästemaja garaažis. Pildilt puudub päästja Eiko Oriehovs. Foto: Sander Ilvest

UURIVAD VARUSTUST: Kuressaare eliitvõistkond koosseisus meeskonnavanem Janek Kudrjavtsev, päästjad Tom Torn ja Heiki Sink ja autojuht Janek Reinaru ning Eiko Oriehovs eilsel treeningkogunemisel Kuressaare päästemaja garaažis. Foto: Sander Ilvest

Neljapäeval ja reedel võtavad Eesti parimad tuletõrjesportlased ja -komandod Kuressaares üksteiselt mõõtu Eliitkomandol 2014 ja tuletõrjespordi Eesti meistrivõistlustel.

Võistlused toimuvad Kuressaare linnastaadionil ja selle kõrval asuval haljasalal. Päästeautode juhtide vigursõit toimub Upa õppeväljakul ning ka sinna on pealtvaatajad oodatud võistlejaid ergutama.

Päästealase kutsemeisterlikkuse võistlus Eliitkomando toimub sel aastal seitsmendat korda. Tiitlit asub kaitsma mullune võitja, meie oma Kuressaare päästemeeskond, kes sarnaselt Nõmme komandole on kahekordne Eliitkomando võitja. Peale saarlaste jahib tiitlit veel kaheksa komandot: Sillamäe, Kiviõli, Häädemeeste, Tartu, Muuga, Rakvere, Pärnu ja Võru.

Trenni on tehtud kõvasti
Saaremaa päästepiirkonna juhi Margus Lindmäe sõnul on korraldajad võistluseks valmis, edasine jääb kõik sportivate päästjate ja publiku teha. “Päästjad on kõvasti trenni teinud, et endast parim anda. Ootame seda pingutust hindama rohket ja häälekat publikut,” sõnas Lindmäe. Kogu üritus on pealtvaatajatele tasuta.

Kuressaare komando treeneri Arne Kana sõnul astub võistlustulle viis meest. Neist kaks läheb võistlema esimest korda. “Ega see treenimine kerge ole. Mehed pole nädalate kaupa õieti kodus käinud. Ei tea, kas reede õhtul enam tuppa lastaksegi,” muretses Kana.

Kuigi paralleelselt toimuvad Kuressaares ka Eesti meistrivõistlused tuletõrjespordis, keskenduvad saarlased Eliitkomando võistlusele, sest selle alad on rohkem tööga seotud.

Neljapäeval kell 11.30 algab võistlus “öise” riietumisega täisvarustusse, kaasa arvatud hingamisaparaat. Võistlusjuhendi järgi lebab kaks vastasvõistkonna liiget koos telgis kõrvuti voodites, jalas vaid ujumispüksid, keha kaetud tekiga, mis ulatub mõlemalt küljelt üle voodiservade ja võistlejate käed on teki peal.

Teine ülesanne on liiklusavarii lahendamine ja kolmas kombineeritud harjutus. Seda võtavad treener ja tema mehed rohkem muigega, sest harjutuses tuleb teha sõlmi, vahetada hingamisaparaadil balloon ja suusatada voolik käes. Elukutselised päästjad ei suuda meenutada, et nad tulekahjul kunagi suusatanud oleks. Aga võistlus on võistlus.

Esimese päeva lõpetab päästeautojuhtide vigursõit Upa liiklusväljakul.

Reede hommikusse jääb tulekahju kustutamine. Staadioni kõrval lahtist tuld tegema ilmselt ei hakata, tulekolle on imiteeritud suitsuga. Ülesanne hõlmab hargnemist, suitsusukeldumist ja kannatanute otsimist.
Kodumeeskonna suurim mure on see, et nad magavad seekord kodus. Mehed pelgavad, et mugav elu teeb nad teisel võistluspäeval laisaks. Kuid nende eesmärk on siiski eelmise aasta tulemuse kordamine.

Huvilisi ootab tuleohutuskool
Paralleelselt toimuvatel tuletõrjespordi Eesti meistrivõistlustel jagatakse Kuressaares medaleid välja kolmel alal, nii individuaalses kui võistkondlikus arvestuses. Neljapäeval asuvad mehed, naised ja noored võistlustulle 100 meetri takistusriba läbimises ja 4x 100 meetri teatejooksus. Esimene võistlusala, 100 meetri takistusriba algab kell 11.45. Reedel võisteldakse mootorpumbaga hargnemises. Varem on juba toimunud tornivõistlus, sest
Kuressaares ronimistorn puudub. Eesti meistrivõistlustel osaleb ligi 90 tuletõrjesportlast.

Lisaks võistlustele ootab neljapäeval kell 11–15 huvilisi päästeameti tuleohutuskool, kus on võimalik tutvuda tuleohutusalaste väljapanekutega, harjutada tulekustutiga tegutsemist ning küsida spetsialistidelt tuleohutusalast nõu.

Print Friendly, PDF & Email