Ametikool alustab kodu-hooldaja eriala õpetamist

Kuressaare ametikool alustab koduhooldajate õpetamist, kuue kuu pikkuse õppeajaga eriala sobib eakate- ja täiskasvanuhooldusega tegelevatele inimestele.

“Kutsume koduhooldaja erialale õppima täiskasvanute tugiisikuid, isiklikke abistajaid, oma lähedaste hooldajaid või kohalike omavalitsuste koduhoolduse valdkonnas töötavaid inimesi,” rääkis ametikooli sotsiaaltöö juhtõpetaja Kai Rannastu.

Koduhooldaja erialal puudub eelnev haridusnõue, õppima saavad tulla kõik soovijad sõltumata haridustasemest. Õppetöö kestab septembrist veebruarini. Igal nädalal on kümme õppetundi, mis viiakse läbi neljapäeva ja reede pärastlõunal. Õpitakse arengupsühholoogiat ja suhtlemist, majapidamistöid, isikuhooldust ning tervishoidu.

“Õppetöö on hästi praktiline,” ütles Rannastu. “Sellel erialal ei pea nii palju oma tegevust analüüsima, kuivõrd märkama ohukohti kliendi toimetulekus ja vastavalt toimima.”

Sotsiaaltöö valdkonnas saab ametikoolis õppida veel hooldustöötaja, täiskasvanuhooldaja, erihoolekandeasutuse tegevusjuhendaja ning lapsehoidja erialal. Õppimine on kõigil erialadel tasuta.

Sisseastumisavalduste vastuvõtt Kuressaare ametikoolis kestab 8. augustini.

Print Friendly, PDF & Email