Metsatee siluti lõpuks ära (3)

Selle aasta 7. juunil kirjutasime artiklis “Metsaveorööpad tõid Kokil tüli” sellest, kuidas märja ajaga metsamaterjali rasketehnikaga välja vedanud Saaremaa metsaühistu tekitas naaberkinnistule poolemeetrised rööpad. Siis kinnitas ühistu juht Mati Schmuul, et rööpad silutakse ära enne jaani.

Eelmisel nädalal helistas Schmuul toimetusse ja kinnitas, et metsaalune on korda tehtud ja kadunud piirikivi samuti üles leitud. Ühistu juht lisas selgituseks, et metsade majandamine ei tähenda ainult metsaraiet. Vaja on kasvatada ka uut metsapõlve. “Selleks on samuti vaja masinaid enne istutust või külvi. Kuna külv oli raiesmikule plaanis teha maikuus, siis polnud mõttekas vahepeal neid rööpaid siluda, sest külvi ettevalmistuseks oleks pidanud ju nagunii rasketehnika kohale tooma,” selgitas Schmuul, kelle sõnul sattusid kõik halvad asjad ühele ajale. “Mais-juunis olid vihmased ilmad ja tehnika lagunes ka ära,” kurtis ta.

Kadunud piirikivi leidsid nad üles ja lähiajal tellib metsaühistu maamõõtja, kes kivi asukoha üle kontrollib. Schmuul tunnistas, et kulub veel aastaid, enne kui silutud pinnas taas tiheneb.

Maaomanik Kaido Vaha läks ajakirjanikult uudist tee silumise kohta kuuldes kohe metsa olukorraga tutvuma. Mõne aja pärast helistas ta tagasi ja oli nähtuga rahul. “Kuule jah, korras on. Kivi on ka paigas,” rõõmustas Vaha.

“Mu meelest võiks riigiametnikud kõik lahti lasta ja jätta vaid ajakirjanikud, kes asja käsile võtaksid,” vihjas maaomanik sellele, et enda sõnul ei saanud ta pinnaselõhkujate vastu abi ei politseist, keskkonnainspektsioonist ega vallast.

Print Friendly, PDF & Email