Tõllil kraavi sõitnud BMW-s hukkus noor mees (6)

SÜNDMUSKOHAL TÕLLIS: Eile pärast kella 10 hommikul kaardistas avariipaika politseinik Tõnu Põldema. Autovrakk oli selleks ajaks juba minema viidud. Foto: Sander Ilvest

SÜNDMUSKOHAL TÕLLIS: Eile pärast kella 10 hommikul kaardistas avariipaika politseinik Tõnu Põldema. Autovrakk oli selleks ajaks juba minema viidud. Foto: Sander Ilvest

Eile hommikul juhtus Saaremaal liiklusõnnetus, kus teelt välja sõitnud sõiduautos BMW olnud kahest noorest mehest üks hukkus ja teine viidi haiglasse.

Politsei sai reedel kell 7.30 teate Kuressaare–Kihelkonna–Veere maantee 7,6. kilomeetril teelt välja sõitnud autost. “Mõned minutid enne seda teadet oli kahel korral teatatud samast sõiduautost BMW, mis oli liikumas Kuressaarest Kihelkonna suunas ja äratas kaasliiklejate tähelepanu kahtlase sõidumaneeriga,” teatas politsei pressiesindaja Kaja Grak.

Õnnetus juhtus Kaarma vallas Tõlli külas natuke enne Mustjala teeristi. “Esialgseil andmeil oli autoga sõidetud üle vastassuunavööndi vasakule teelt välja ja vastu puid. Autos oli kaks noort meest, kellest üks hukkus ja teine toimetati haiglasse. Õnnetusse sattunud meeste isikuandmed on täpsustamisel ja juht selgitamisel. Hukkunu turvavöö oli kinnitamata,” ütles pressiesindaja. Auto rehvid vastasid nõuetele, õnnetus juhtus kuiva asfaltkattega teel.

Õnnetuse asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlus, mille käigus selgitatakse välja, kes autot juhtis ning kas ta oli kaine.

Eile pärast kella kümmet oli autovrakk sündmuskohalt juba ära koristatud. Kraavis vedelesid mahamurtud kasepuud, auto esiklaas ja kellegi saapad. Ajal, mil Saarte Hääl sündmuskohal viibis, oleks seal äärepealt juhtunud ka teine õnnetus. Keset teed seisma jäänud džiibist pääses napilt mööda linna poolt tulev isekallutaja.

Õnnetuskohal jäi seisma veel üks sõiduauto. Selle juht rääkis, et ta sõitis kella kaheksa ajal hommikul tööle ning siis olid sündmuskohal nii politsei kui päästjad. Juhi sõnul võeti sel hetkel just autost laipa välja, auto ise oli puu otsas, ninaga linna poole, kuid juba tagasi ratastel.

Lähedaloleva elumaja perenaine ütles, et ise ta sündmuskohal ei käinud, küll oli aga juhtunut vaatamas käinud tema mees, keda politsei siiski ligi ei lasknud. Liikluseks oli avatud vaid üks suund. Majaperenaise sõnul on peaaegu samas kohas põtrade ülekäigurada ning teelt väljasõite on seal varemgi juhtunud, aga surma polevat seni keegi veel saanud. Enne õnnetuskohta olevast laugest kurvist on tema teada samuti talvel libedaga kraavi libisetud.


KOMMENTAAR

Kuressaare politseijaoskonna juht Kaido Vahter: Sündmuskohal avanenud pildi järgi pean vajalikuks mõningaid asju kõigile liiklejatele meelde tuletada. Auto kandis rohelist vahtralehte, mis viitab väheste sõidukogemustega juhile. Juhiloa omamine ja mõningane sõidukogemus ei garanteeri oskusi ohuolukorras toimetulekuks. Iga roolikeeraja peab oma sõiduoskusi realistlikult hindama, sest oma oskuste ülehindamine on üks sagedamaid teelt väljasõidu põhjuseid. Ei väsi kordamast ka turvavöö kinnitamise olulisust, sest kinnitatud turvavöö suurendab võimalust vältida raskemaid vigastusi, turvavöö tuleb kinnitada ka kaasreisijatel.

Oleme tänulikud neile inimestele, kes meile kahtlase sõidumaneeriga autost teada andsid. Patrull oli teel sinnapoole, kuid kahjuks toimus kõik loetud minutite jooksul ning õnnetust ära hoida ei õnnestunud.

Print Friendly, PDF & Email