Sarapiku talu põlenguohvrid said uue kodu (3)

TEHTUD: Põlengus kodu kaotanud Kerstin Allvee eile notaritehingult välja astumas. Foto: Sander Ilvest

TEHTUD: Põlengus kodu kaotanud Kerstin Allvee eile notaritehingult välja astumas. Foto: Sander Ilvest

Eile ostis Sarapiku talu peretütar Kerstin Allvee Tagavere küla keskuses asuvas 1965. aastal ehitatud majas neljatoalise korteri.

“Suur, suur tänu kõigile headele inimestele, et tänu neile selline võimalus avanes,” sõnas Kerstin Allvee, lisades, et inimeste toetus ja abi on olnud positiivselt üllatav. “Kindlasti ei saa öelda seda, nagu ikka muiates öeldakse, et ühe eestlase toiduks on teine eestlane.” Seda, kas uus kodu saab samaväärseks endisega, millest nüüdseks vaid seinad püsti jäänud, ei osanud Kerstin eile veel öelda. “Eks korterielu meile alguses kindlasti harjumatu on,” arvas ta, tähendades, et lapsed on ju harjunud oma õues ringi jooksma.

Seni on pere pärast põlengut elanud ema Merikese venna kahetoalises korteris. Põlengus hävinud Sarapiku kodu, kus oma väike aialapp ja peenranurk, jääb pere jaoks suvekohana ikka alles. Tulevikus on perel plaanis hakata saunaruumi kõpitsema, et saada sinna ka elekter sisse. Kerstini sõnul on temal noorema inimesena uue koduga kergem harjuda, ema Merikesel aga tunduvalt raskem.

Kahest kahetoalisest korterist neljatoaliseks ehitatud korter on suhteliselt heas korras, puuküttega ning olemas on ka duširuum. Elutoas on ka mööbel, kuid teised toad ootavad veel sisustamist. Mööbli pakkumisi on Kerstini sõnul tulnud juba mitmeid, pakutud on nii Muhust kui Kuressaarest. Mõne asja, näiteks suure söögilaua, mis põlengus küll kahjustada sai, loodab peretütar ka taastada. Puudu on veel vaid vooditest. Küsimusele, mida selline suur õnnetus muutnud on, vastas Kerstin, et tegemist oli ikka nii suure õnnetusega, millesse mitte kuidagi ei saa ükskõikselt suhtuda. “Tean nüüd, et tuleb alati kindlustada oma kodu ja midagi ei saa saatuse hooleks jätta.”

Neljatoaline korter Tagaverel maksis 3500 eurot. Eilseks oli Orissaare vallavalitsuse arvele headelt annetajatelt laekunud 5476 eurot. Korteriostust üle jäänud summat plaanib pere kasutada koduelektroonika ja sisustuse soetamiseks.

Arvelduskonto, EE032200001120137030 Swedbankis märgusõnaga “Sarapiku” on endiselt avatud. Samuti Tagavere poes asuv annetuskast.

Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Evelin Tringi sõnul menetlus käib ning põlengu põhjuste kohta ei saa endiselt veel midagi öelda.

Print Friendly, PDF & Email