Osiliast on tulnud viimastel aastatel seitse majandusmagistrit (2)

NÄITAS EESKUJU: Ärijuhtimise magistriõppe tegi läbi ka koolituskeskuse Osilia juhataja Margit Düüna. Foto: Sander Ilvest

NÄITAS EESKUJU: Ärijuhtimise magistriõppe tegi läbi ka koolituskeskuse Osilia juhataja Margit Düüna. Foto: Sander Ilvest

Kuressaares 2010. aasta sügisel alustanud Tartu ülikooli majandusteaduskonna ärijuhtimise magistriõppe rühmast on praeguseks juhtimise ja turunduse eriala magistri staatuse auga välja teeninud seitse õppurit.

Ärijuhtimise magistriõpe toimus koolituskeskuses Osilia, mille juhataja Margit Düüna on üks neist, kes samuti kõnealuses õppes alustas ja selle kohe ka nominaalajaga lõpetas. Düüna sõnutsi alustas 2010. aasta sügisel magistriõpinguid 22 inimest, neist lõpetanud on seitse.

“Nominaalajaga lõpetas sellest rühmast viis tugevat naist, eelmisel aastal lõpetas veel üks ja nüüd sel aastal oli samuti üks lõpetaja,” kinnitas Düüna. Lõpetanud on peale Margit Düüna ka Maire Magus, Lea Kalaus, Relika Sarapuu, Ülle Puppart, Kersten Jõgi ja ainsa mehena sel aastal Jaanus Müür.

Düünale teadaolevalt on päris mitmel magistritöö kirjutamine aga parasjagu käsil. “Seega kindlasti on neid lõpetajaid veel tulemas,” oli ta veendunud.

Valdavalt ongi magistrantidel ained läbitud, vaid magistritöö on veel esitamata. “Koera saba on vaja veel ületada, suur osa asjadest on ikkagi tehtud!” ütles Düüna.

Kui nominaalajaga ehk kahe aasta eest lõpetas ühekorraga viis kanget naist, siis mullu jõudis õpingutega lõpule veel üks tubli sama soo esindaja. Sel aastal lisandus siis majandusmagistrite sekka saarel üks mehisem lõpetaja – politsei- ja piirivalveametis töötav Jaanus Müür.

“Kui kohustus sai võetud, siis tuli lõpuni minna,” naeris Saarte Häälega kõnelenud Müür. “Kui ise oled maksnud oma õpingute eest, miks seda raha siis raisku lasta,” leidis ta.

Ta möönis, et päevatöö ja pere kõrvalt oli omamoodi keeruline magistritööd kirjutada. “Hinne oleks võinud ju parem ka olla, aga tuleb rahul olla sellega, mis suutsin töö ja pere kõrvalt teha,” tähendas ta. Müür arvas, et eks kõik oleneb ka aja oskuslikust planeerimisest. “Kõik huvid ja hobid tuleb mõneks ajaks ära jätta ning tegeleda magistritööga. See ongi see raskuspunkt, mis tuleb ületada neil, kes on seda seni edasi lükanud,” kõneles ta.

Müür uuris magistritöö raames lähemalt politsei- ja piirivalveameti reorganiseerimist. Kuidas seda tehti, kuidas kogu protsess oli üles ehitatud ja kuidas muudatusi kajastatud on.

Nüüd, mil magistri staatus käes, saab Jaanus Müür kergemalt hingata. “Üks mure vähem, saab edasi mõelda, mis ja kuidas. See paber ikkagi loeb tänapäeval,” nentis ta. Õpinguid alustades elas Jaanus Müür Saaremaal ja töötas Kuressaare merevalvekeskuses. Praegu elab ta Haapsalus.

Osilias on mõtteid mõlgutatud veel mõne magistriõppevõimaluse saarele toomisest. Kõneldud on sotsiaalvaldkonna erialast. Tänavu sügisel seda aga siiski veel ei juhtu.

Print Friendly, PDF & Email