Merepäevadel viiakse huvilised põnevale retkele (1)

Kuressaare merepäevadel, 8.–9. augustil saab osaleda bussituuridel, mis viivad huvilisi tutvuma Kuressaare ja linnaümbruse merendusega seotud paikadega.

Esmakordsed taolised retked mööda Suure Katla serva toimuvad giidide juhendamisel ning peaksid merendushuvilistel meele rõõmsaks tegema.

Huvireisid algavad spaahotelli Meri eest mõlemal päeval kell 15 ja 17. Umbes kaks tundi kestval tuuril külastatakse Roomassaare sadamat, endise merekooli asupaika, läbitakse Tori eeslinn, mida vanasti asustasid kalamehed ja lootsid ning põigatakse sisse Tuulte Roosi, kus meenutatakse Saare Kaluri aegu.

Sealt edasi viib tee aga Nasvale ja Mändjalga. Reisi siht on Salme muinaslaeva leiukoht, kus antakse ülevaade kahest põnevast laevaleiust. Salmel tehakse tiir ka kohalikus jõesadamas. Kehakinnituseks tehakse väike peatus Nasva uues kohvikus. Päris tuuri lõpus käiakse Kudjape kalmistul, sinna sängitatud kuulsate meremeeste kalmudel.

Bussireise juhivad merendust tundvad giidid. Selgitused on eestikeelsed ja osalustasu 7 eurot, millega kaetakse sõidukulu ja giiditasu. Järgmisel nädalal ilmub merepäevade kodulehele ka koht, kus saab end retkele registreerida.

Print Friendly, PDF & Email