Luksusjaht plaanib uusi kaatrimudeleid

Roomassaares plastikjahte ja -kaatreid ehitava AS-i Luksusjaht jaoks oli läinud aasta tegus. Värske majandusaastaaruande kohaselt arendas ja täiustas Luksusjahi kontsern 2013. aastal oma positsiooni tugevdamiseks uusi mudeleid. See omakorda nõudis investeeringuid projektidesse ja tootmisse. Valmis näiteks uus tootmishoone.

Mullu juurutati seeriaviisilisse tootmisse suurim kaater Delta 80IPS. Jätkus ka kaatri Delta 54IPS seeriaviisiline tootmine ja müük.

Kõige muu kõrvalt alustati Arcona 380 mudeli arendustööga ning sügisel korraldas ettevõte oma tehases müügiesindajatele, praegustele ja uutele klientidele esmakordselt spetsiaalse kliendipäeva.

2013. aasta jooksul müüdi ühtekokku 27 kaatrit ja 13 jahti. Kui võrrelda müüke aasta varasemaga, siis tunamullu osteti Luksusjahilt 41 kaatrit ja 16 jahti.

Kogu kontserni müügitulu oli 14,7 miljonit eurot, sellest emaettevõtte müügitulu 14,1 miljonit eurot. Töötajaid oli kogu kontsernis läinud aastal 105.

Käesolevaks aastaks on võetud plaani viia lõpule Arcona 380 arendustöö. Lisaks plaanitakse alustada kuni kahe uue kaatrimudeli arendusega.

Print Friendly, PDF & Email