Kuusnõmmes alustati tuuliku restaureerimist (1)

Kuusnõmme külas asuv Ilaste tuulik tõsteti juuli esimesel päeval karkassilt maha ning renoveeritud tuulik taasavatakse juba 16. septembril koos püsiväljapanekuga rahvakirjanik Aadu Hindi elust ja loomingust ning kohaliku küla tegemistest.

Ilaste tuuliku renoveerimistööd viib läbi tuulikute ekspert ja arhitekt Mihkel Koppel, kes on Eestis restaureerinud juba rohkem kui 16 tuulikut.

“Maha võetud tuulik jagatakse osadeks ning need viiakse renoveerimiseks Hiiumaale, mõned detailid tulevad täiesti uued. Kuivõrd Ilaste tuulik on võrdlemisi heas seisukorras, siis on renoveerimistöödele planeeritud umbes poolteist kuud ja renoveeritud tuulik tõstetakse tagasi karkassidele juba augustis. Taastatud ilmega tuulikut saab uudistama tulla 16. septembril, kui avatakse tuuliku uksed,” ütles Mihkel Koppel.

Kuusnõmme ja Kulli küla vanema Harry Heinami sõnul on külarahvas tuuliku taaselustamise üle väga elevil. “Ilaste tuuliku vastu on juba praegu tundnud huvi giidid, kes tuuliku valmimise järel seda turistidele näidata saavad,” ütles Heinam.

Kuusnõmme külas asuv Ilaste tuulik pärineb 1891. aastast ja on töötanud ligi 100 aastat: jahu ja püüli jahvatamine kestis 1970. aastate keskpaigani ning viimane mölder Ilaste Sander töötas tuulikus veel 1980. aastate alguses.

Print Friendly, PDF & Email