Keelpilliõpilasi saatis Stockholmis edu

Kuressaare muusikakooli keelpilliõpilased naasid mainekalt rahvusvaheliselt konkursilt suurepäraste saavutustega.

Tänavu 7-aastaseks saanud ja sel sügisel 1. klassi minev Tähelill Niit saavutas III Stockholmi rahvusvahelisel muusikakonkursil solistina nooremas vanuserühmas teise koha. Tähelill esitas Riedingi kontserdi h-moll esimest osa ja Janšinovi pala “Sääse pidu”.

“Žüriis tekkis isegi vaidlus, kas anda esimene või teine koht,” märkis Kuressaare muusikakooli keelpilliõpilaste juhendaja Laine Sepp. “Tähelillel oli mänguoskust rohkem kui teistel väikestel osalejatel.”

Ansamblite nooremas kategoorias tunnistati saarlaste keelpillikvartett ja -trio aga diplomandideks. Haydni, Schwertbergeri ja Bellwoodi teoseid esitanud kvartetti kuulusid viiuldajad Albert Leppik, Hilda Marie Loel, Paula Aarnis ja tšellist Maru Varavin.

“Kui tõelisse viiulikvartetti kuuluvad kaks viiulit, vioola ja tšello, siis kuna meil ei ole koolis nii väikest vioolamängijat, mängib kolmas viiul vioola osa,” selgitas Sepp.

Händeli ja McLeani loomingut esitanud trio mängis koosseisus Karl Jõgi ja Katre-Liis Võhma viiulil ning Ida Johanna Loel vioolal. Klaveril saatis Tiina Rätsepp.

6.–9. juunini kestnud konkursil võistles ligi 700 noort muusikut Austriast, Aserbaidžaanist, Valgevenest, Belgiast, Brasiiliast, Hiinast, Horvaatiast, Taanist, Egiptusest, Eestist, Soomest, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Ungarist, Iisraelist, Itaaliast, Jaapanist, Lätist, Leedust, Norrast, Poolast, Rumeeniast, Venemaalt, Serbiast, Singapurist, Lõuna-Aafrikast, Lõuna-Koreast, Hispaaniast, Rootsist, Šveitsist, Türgist, Inglismaalt, Ukrainast, Ameerika Ühendriikidest ja Usbekistanist.

Print Friendly, PDF & Email