Tänak ja Mõlder võitsid Poola MM-ralli WRC 2 arvestuses

LÕUKS OMETI: Tänavust MM sarja suurte lootustega alustanud Ott Tänak ja Raigo Mõlder jõudsid Poolas lõpuks võiduni.

Pühapäeval lõppes Poolas autoralli MM-etapp, mille võitsid WRC 2 klassis Ott Tänak ja Raigo Mõlder oma klassis meeskonnakaaslaste Jari Ketomaa ja Kaj Lindströmi ees.

Neljapäeval alanud rallil sõideti avapäeval kolm katset ning Drive DMACK meeskonnas Ford Fiesta R5-ga sõitvad Ott Tänak ja Raigo Mõlder lõpetasid esimese päeva klassi liidritena.

Tänak ja Mõlder võitsid kaks esimest katset, vaid kolmandal andsid nad katsevõidu tiimikaaslasele Jari Ketomaale, kelle ees nad rallit 3,9 sekundiga juhtisid.

“Tänaseks oli meile meeskonna poolt antud selged juhised, et ei mingeid riske ja see tähendas, et maksimumkiirusest olime me kaugel,” rääkis Ott Tänak pärast neljapäevaseid katseid Mikolajkis.

Teise päeva lõpetasid Ott Tänak ja Raigo Mõlder liidrikohal ning edu meeskonnakaaslaste Jari Ketomaa ja Kaj Lindströmi ees oli 14,9 sekundit.

Laupäeval jätkus Poola MM-ralli kokku kümne kiiruskatsega ning liidritena jätkanud Ott Tänak ja Raigo Mõlder läbisid need suuremate probleemideta. Saarlased võitsid oma klassis enamiku katsetest ja päeva lõpuks oli nende edu Jari Ketomaa ja Kaj Lindströmi ees pea poolteist minutit. Pühapäeval sõideti kokku neli kiiruskatset, millest kolm Tänak ja Mõlder võitsid. Lõppkokkuvõttes oli nende edu meeskonnakaaslaste ees 1.38,2 ja pärast mitmeid mitte kõige edukamaid etappe võisid saarlased rahulolevalt tõusta poodiumi kõrgeimale kohale.

“Lõppkokkuvõttes saab öelda, et oli hea ralli ja meie jaoks töötas kõik korralikult. Kindlasti ei sõitnud me siin maksimumi peal, sest alates laupäevast oli meeskonna jaoks oluline, et mõlemad autod tuleks finišisse ja sisuliselt siis enam võidusõitu polnud. Õnneks saime hea rütmi ja rahulikuma tempoga sõita,” rääkis Tänak pärast Poola rallit.

Tänaku ja Raigo Mõlderi hooaeg jätkub 17.–19. juulil sõidetava Rally Estoniaga, mis on Euroopa meistrivõistluste etapiks.