FOTOD: Sarapiku talu talgutele kogunes terve armee vabatahtlikke (2)

KIVID KETI ABIL KIIRELT HUNNIKUSSE: Paremalt Kerli Leidas, Ave Erikso, Merike ja Boris Sulkovski, Eliise Erikso ja Kaido Tiitma.
Foto: Ivika Laanet

Laupäeva hommikul kogunes Orissaare valla Kareda külla Sarapiku talu põlengu koristustalgutele vabatahtlike armee, keda kokku oli üle viiekümne.

“Jäime talgutega väga rahule,” märkis peakorraldaja, külaseltsi Tagavere Optimistid juhatuse liige Tõnn Mägi, kellele tegi heameelt just see, et inimesi kogunes oodatust rohkem.

Sarapiku talu peretütar Kerstin Allvee ütles, et vaatamata sellele, et tegemist oli nii suure õnnetusega nende jaoks, oli talgupäev tore ja annab edaspidiseks hästi palju jõudu juurde.

“Ümberringi on nii palju häid inimesi, kes toetavad,” lausus ta. Tulest puutumata oli jäänud vaid väike osa asju, nende seas olid säilinud näiteks dokumendid, Kerstini õe Sandra koolitunnistus ning nii mõnigi fotoalbum. Ka vanavanaisa foto oli jäänud täiesti terveks.

Mis aga kõige kummalisem, põlengus ei hävinud pereema Merikese istutatud roosipõõsas maja seina ääres, vaid õitses erkpunaste õitega. Majast veidi eemal kasvav õunapuu aga oli kollane ja põlenud. “Aga küllap see näitab seda, et elu peab edasi minema,” arvas peretütar.

Koristustalgutel tuli Kerstinil muidugi ette ka valusaid momente, näiteks põlenud ja hävinenud esemeid toast kokku korjates ning kui põlenud majaosa traktori ja köite abil kokku tõmmati, tekkis kõige valusam tunne: “Meil oli ju siin elu.”

Talgutel osalenud riigikogu liige, Tagavere külast pärit Kalle Laanet märkis, et vastavalt võimalustele on vaja alati aidata inimesi, kes seda vajavad.

“Olen proovinud aidata eelkõige neid, kes on erakorraliselt sattunud olukorda, kus kõrvalinimeste tugi, abikäsi on eriti vajalik,” rääkis Laanet, kellele oli Sarapiku talu põlengu tagajärgede likvideerimisel aitamine oluline just seetõttu, et tegemist oli tema lapsepõlvekaaslastega, kes põlengu ohvriks sattusid.

Laaneti sõnul üllatas teda positiivselt kogukonna liikmete aktiivne osalemine talgutel. “Usun, et kodu kaotanud inimestele oli talgupäev märgiks, et neid hoitakse ja toetatakse Tagaverel.”

Naaberküla, Salu küla elanik Gea Kuuder ütles, et kui ta neljapäeva õhtul Facebookis talguüleskutse postitust nägi, siis teadis ta kohe, et võtab osa. “Mul tekkis juba samal päeval (põlengupäeval – toim) tunne, et tahaks midagi teha ja neid kuidagi aidata,” rääkis Kuuder, lisades, et üksi ei jõua ju midagi tehtud, aga kõik koos on ikka teine teema.

“Ja kui palju sel päeval tehtud jõudsime, seda poleks tegelikult uskunud,” tähendas ta, märkides, et on ikka hea tunne küll, et Tagavere kandis on sellised inimesed. “Ja samas, kunagi me ju ei tea, millal endal võib abi vaja olla.”

Tagavere külaseltsi ja vallavolikogu liige Laura Leidas kinnitas, et Tagavere puhul on tegemist elujõulise külaga. “Räägitakse, et noori jääb külades vähemaks, aga meie küla on rikas noorte ja laste poolest,” rõõmustas ta.

Kell 10 alanud talgupäev, mil koristati, riisuti, lammutati põlenud majaosa, kestis kella 19ni õhtul. Valge Varese trahteri annetatud talgusupi tõi kohale valla endine sotsiaaltöötaja Tiiu Mägi, kes üllatas talgulisi ka maitsva rabarberikoogiga, mille jõudis kodus enne talgute lõppu valmis küpsetada.

Korraldajate tänusõnad kuuluvad veel Rauni Põllumajanduse OÜ-le, Orissaare vallale, Kalle ja Kaie Rõõm-Laanetile ja Krista Riigile.

Kellel on aga võimalik kodu kaotanud peret rahaliselt toetada, siis selleks on Tagavere poes annetuskast. Võib ka teha ülekande vallavalitsuse arvelduskontole EE032200001120137030 Swedbankis märgusõnaga “Sarapiku”.

Print Friendly, PDF & Email