Pihtla tee pakendikonteinerid ajavad üle (6)

Pihtla tee pakendikonteinerid ajavad üle
Foto: Sander Ilvest

Taaskord häirisid linnakodanike silma Kuressaares Pihtla teel olevad avalikud taaskasutatava prügi konteinerid, mis veel eile hommikul kuhjaga täis olid. Lisaks lendles sodi ka ümbruskonnas.

Linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Katrin Koppel tunnistas konteinerite ületäituvust. “Kuidas need tühjendused täpselt toimusid, ei oska ma öelda, sest pühad olid vahel ja sel ajal täitusid konteinerid üle,” ütles ta.

Reedel saatis keskkonnaspetsialist kõikidele linnas tegutsevatele taaskasutusorganisatsioonidele kirja meeldetuletusega konteinerid tühjendada ja nende ümbrus kolme meetri raadiuses koristada. Seda tulenevalt lepingust, mis näeb ette, et kui konteinereid õigel ajal tühjendada ei suudeta, siis tuleb ka nende ümbrusest prügi koristada.

Osadest kogumispunktidest olid Koppeli teada konteinerid tühjendatud ja sodi koristatud, osadest aga mitte. “Probleemiga kindlasti tegeletakse,” lubas keskkonnaspetsialist.

Prügimehe juhatuse liige Riivo Asuja ütles, et neile esitab konteinerite tühjendamiseks tellimuse taaskasutusorganisatsioon ja ilma tasu maksmata ei saa neilt konteinerite tühjendamist ja ümbruse koristamist nõuda.
Osaühingust Prügimees kinnitati Saarte Häälele, et Eesti taaskasutusorganisatsioonide konteinereid tühjendavad nad kolm korda nädalas – esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel, suuri konteinereid esmaspäeval ja reedel. “Täna (eile – toim) viisime kõik ära. Eelmine kord tühjendati reedel,” väideti OÜ Prügimees klienditeenindusest.

Print Friendly, PDF & Email