Lühidalt spordist (1)

Male karikaturniiri võitis Ottomar Ladva
Palju aastaid on meie maakonna suurimaks malevõistluseks olnud suvine lahtine karikaturniir, millest aegade jooksul on osa võtnud palju nimekaid maletajaid Eestist ja ka välismaalt.

Seekord Saaremaa ühisgümnaasiumis neli päeva kestnud 28 mängijaga võistluse nimekamad osavõtjad olid mullune Eesti meeste malemeister ja tänavune hõbemedaliomanik Ottomar Ladva ja Eesti naiste praegune meister Mai Narva. Kuna samal ajal toimus siin ka Eesti noorte malekoondise treeninglaager, siis oli turniiril osalemas arvukalt noori.

Kõiki huvitas küsimus, mida suudab viimased kaks aastat turniiri võitnud saarlane Andres Kuusk. Ta mängis seekordki väga edukalt, võites kuuevoorulisel šveitsi süsteemis toimunud võistlusel viis vastast. Seejuures Eesti selle aasta meeste meistrivõistluste finaalis mänginud Ilja Siroši alistamiseks kulus tal mänguaega viis tundi ja selles partiis tehti 132 käiku. Siiski pidi ta leppima teise kohaga, sest Ottomar Ladvalt sai ta kaotuse.

Võistluse võitis esmakordselt meie turniiril osalenud Ottomar Ladva 5,5 punktiga. Tema iseloomustamiseks võib veel öelda, et 16-aastane Haapsalu noormees on juba kahel korral täitnud rahvusvahelise meistri nimetuse saamiseks vajaliku normi.

Kolm mängijat – Henrik Haavamäe, Tarmo Tuul ja meie Marko Kolk kogusid võrdselt neli punkti, hõivates kohad kolm kuni viis. Kuues auhinnasaaja oli 3,5 punkti kogunud Ilja Siroš. Sama punktide arvuga oli 11. kohal meie Martin Kallas.

Võistlusega selgitati ka tänavused maakonna meistrivõistluste medalisaajad – need olid eelnimetatud saarlased Andres Kuusk, Marko Kolk ja Martin Kallas.

Samal ajal kolmes vanusegrupis toimunud 46 osavõtjaga seitsmevoorulistel noorteturniiridel olid meie maakonna parimad kuni 16-aastastest Siret Sui (4 punkti, 6. koht), kuni 12-aastastest Miko Pärn ja Otto Tuuling (3 punkti, 5. ja 6. koht) ja kuni 10-aastaste 26 osavõtjaga turniiril Kristofer Orglaan (4 punkti, 12. koht).

Juuno Jalakas

Rogert Roomile etapivõit

Rogert Room osales 28. juunil Soomes Tornios Polar-Cross MX-liiga 4. etapil. Hommikusel ajasõidul sai Rogert 13. koha, kuid esimese sõidu 2. koht ja teise sõidu 1. koht andsid kokku etapivõidu.

Saarlased ujumises edukad

Tallinnas Kalev Spa Hotel & Water Parkis toimunud 95. Eesti meistrivõistlustel ujumises püstitas Mart Mandel kolm isiklikku rekordit ja tuli Audentese võistkonnaga teateujumises neljakordseks Eesti meistriks. Priit Aavik võitis Audentese meeskonnaga kaks kuldmedalit.

Laskjad selgitasid meistreid

Toimusid Saaremaa meistrivõistlused 50 meetri püssist laskmises.
3x 20 lasku: 1. Meelis Saar 552, 2. Kaia Kindlam 547, 3. Andero Laurits 544 silmaga.

60 lasku lamades: 1. Meelis Saar 580, 2. Kaia Kindlam 576, 3. Krislin Soon isikliku rekordi, 574 silmaga. Mari Tiitson sai 552 silma (6. koht) ja tulemuse Saaremaa laskurite edetabelisse.

Ratturitele medalid

Palamusel toimunud Eesti maanteeratturite meistrivõistlustel sai Oskar Nisu eraldistardist sõidus 38,4 km pikkusel võistlusmaal U23 vanuseklassis kuldmedali.

U23 parim oli üldarvestuses kolmanda koha saanud Oskar Nisu (CFC), kes kulutas rajal 51.58. Teise koha saavutas Nisule 11 sekundit kaotanud Timmo Jeret (Pärnu Kalevi Jalgrattakool) ning kolmas oli üldarvestuses kuuenda koha saanud Endrik Puntso (Saaremaa Viiking) ajaga 53.27.

Teise kuldmedali võitis Oskar Nisu 179,2 km pikkusel grupisõidul U23 vanuseklassis, edestades lõpuspurdis Mihkel Räime. Endrik Puntso oli Timmo Jereti järel neljas.

Orissaares esimene duatlon

Laupäeval toimus ajaloo esimene Orissaare duatlon, kus osales 42 sportlast, neist neli naist. Parima tulemuse tegi Taavi Kaiv klubist Trismile. Teine koht läks sama klubi mehele Toomas Timmermannile ning kolmandana saabus finišisse Jorma Härmsalu.

Naistest oli parim Maria Jänese klubist Jooksupartner, teisena saabus Kaire Matson klubist Elujooks ning kolmandana ületas finišijoone Albina Maltis.

Kõige noorem osaleja oli 17-aastane Markus Metsala.

Parim Orissaare mees oli Alari Hiis ning kiireim Orissaare naine Albina Maltis.