Linn jääb kolemajadega jänni (14)

KÄED JÄÄVAD LÜHIKESEKS: Kuressaare abilinnapea Taavi Kurisoo lubas politseid teavitada lahtisest majauksest. Selle eest on linnal võimalik omanikule ettekirjutus teha. Kui aga majal uksed-aknad kinni ja varisemisohtu pole, võib omanik oma varaga teha, mis tahab.
Foto: Sander Ilvest

Linnavalitsus tunnistab, et nende käed jäävad Kuressaare kolemajadega võitlemisel lühikeseks.

Poolteist aastat tagasi kirjutasime parkimisprobleemidest Kuressaares politsei- ja piirivalveameti (PPA) vastvalminud hoone juures. Siis sai tähelepanu juhitud ka uhke maja kõrval asuva “kolemaja” olukorrale.

Aega on mööda läinud piisavalt, aga probleemid ikka samad. Inimesed, kel tarvis politseimajas dokumente taotleda, pole rahul sellega, et auto tuleb jätta kaugele. Vahepeal on tuul Pihtla tee 9 hüljatud maja hoovil maha murdnud suure puu, mis aga jäänud ära koristamata.

Kuressaare abilinnapea Taavi Kurisoo kasutada olevate paberite järgi oli linnavalitsusel viimati kirjavahetus maja omanikuga 26. juunil 2012. aastal, kui viimane soovis krundil olevad hooned lammutada.

Et jaanuaris 2012 oli omanik avaldanud soovi hooned rekonstrueerida, juhtis toonane abilinnapea Kalle Koov omaniku tähelepanu sellele, et lammutatud hoonete asemele uute ehitamine saab toimuda vaid detailplaneeringu algatamisega.

“Kevadel käisime politseiga kõik linnas olevad 30–40 kasutusest väljas olevat hoonet läbi. Antud majal oli sissepääs tõkestatud. Seega ettekirjutuseks põhjust polnud,” rääkis Kurisoo.’

Kuna eile oli maja välisuks poolest saati lahti murtud, lubas ta taas politsei poole pöörduda.

Parkimisteemat politseimaja juures linn kuidagi Kurisoo sõnul mõjutada ei saa. Abilinnapea ise jätab auto tavaliselt bussijaama taha parklasse, kui politseimajja läheb.

“Juhin tähelepanu sellele, et koostöös maaomanikuga sai ära silutud parkimiseks kasutatav ala Tallinna tänava ääres. Kahjuks ei õnnestunud saavutada kokkulepet maa linna omandisse saamiseks. Seega ei pea linn mõistlikuks suuremate investeeringute tegemist parklasse,” tõi ta näiteks.

Kinnistu aadressil Pihtla tee 9 aga on alates 16. märtsist 2012 juba kolmanda omaniku käes. Tomhold OÜ-lt läks see OÜ-le Alvekest ning detsembrist 2012 on krunt Alvin Rödl & Partner Advokaadibüroo OÜ omanduses.

Jaanuaris 2013 rääkis politseimaja vastas Karmeni tervisesalongi pidav Kersti Vaga Saarte Häälele, et politseimaja külastajad pargivad kinni nende ukseesise. Teha ei saa aga midagi, sest salongiesine parkla kuulub linnale.

Eile 21. tegutsemisaastat alustanud salongi perenaine pidi tunnistama, et vahepealse ajaga pole midagi muutunud. Jätkuvalt käivad nende maja ees parkimiseks luba küsimas politseimaja külastajad, samuti Pihtla poolt tulevad maainimesed, kes liinibussiga edasi mandrile sõidavad.

Hooti pargivad sinna terveks tööpäevaks oma autod ka politseinikud ise ning vahetust alustavad taksojuhid.

“Enim riivab silma aga üle tee asuv lagunenud maja,” viitas Vaga.

PPA nimel rääkinud pressiesindaja Kaja Graki sõnul ei võimalda praegune ehituslik olukord (päästesõidukite väljasõit hoovi poolt jms) klientide sõidukite parkimist ühishoone hoovis. “Ümberkaudsetel tänavatel ja bussijaama parklas on võimalik oma sõidukeid parkida,” täpsustas ta.

Võimalus hoovi oma autoga tulla on antud vaid puuetega inimestele. Selleks on eraldatud ka parkimiskoht.

“Selleks, et hoovi sõita, tuleb puudega inimesel oma vajadusest klienditeenindajale teada anda ja siis tagatakse võimalus hoovi sõitmiseks,” kinnitas Grak.

Print Friendly, PDF & Email