Aeruramm õnnestus! (3)

VÕIDUKAD: Esikoha sõudepaatide võistlusklassis saavutasid vasakul Mikk Tuisk ja Janno Rauk.
Foto: Mikk Rand

Laupäeval Laimjala laidude vahel esmakordselt toimunud sõudepaatide, süstade ja kanuude orienteerumisvõistlus Laimjala Aeruramm 2014 läks igati korda.

“Jäime väga rahule, seda nii osalejate kui publiku arvuga,” lausus ürituse eestvedaja Meren Tamm, lisades, et mis eriti vahva – osalejaid oli nii Saaremaalt kui mandrilt. Kõige kaugemalt tulijad olid Võrust. Võistlejail tuli etteantud kaardi abil läbida kaheksa kontrollpunkti vabalt valitud järjekorras. Pooltes neist tuli lahendada nutikust nõudev ülesanne. Võitjaks osutusid võistkonnad, kes läbisid kontrollpunktid kõige kiiremini. Kui mingil põhjusel jäi mõni ülesanne lahendamata, tuli 10 minutit trahviaega juurde, kontrollpunkti läbimatajätmise eest määrati trahviaega 30 minutit.

Sõudepaatide võistlusklassis tuli 9 võistkonna seas esimeseks saarlaste tiim Johanna koosseisus Mikk Tuisk ja Janno Rauk ning 11 osavõtjaga süstade-kanuude võistlusklassis saavutas esikoha Punane Täpp – Jarkko Ainsoo ja Raul Mürk mandrilt. Lisaks medalitele pälvisid võitjad Kihelkonna puutöömeistri Paul Tohvi käsitööna valmistatud nii süsta- kui sõudepaadikujulise trofee.

Publikut oli üritusele kogunenud 50-60 inimese ringis. Oli neid, kes tulid vaatama ainult starti, kui ka neid, kes võtsid osa tervest päevast. Avatud olid töötoad. Sääremäel viidi läbi loodusmatk, kus tutvustati kohalikke taimi ja linnuliike ning räägiti piirkonna ajaloost. Üheskoos keedeti kalasuppi ning lastele oli avatud kivide maalimise ja kaartide meisterdamise töötuba. Väga populaarseks osutus aga kala (kuivatatud särje) püüdmise võistlus.

Õhtul tantsitasid rahvast Meelis Mereäär ja ansambel Meeleand ning koos lauldi merelaule.

Meren Tamm nentis, et korralduslikult oli esmakordselt toimunud ürituse puhul omajagu nuputamist. “Võistlus läbi mõelda ja reeglid paika panna,” rääkis ta, rõhutades, et varem ei olnud ta samalaadset üritust korraldanud. “Aga osalejad on andnud väga head tagasisidet, nii et julgen öelda, et õnnestus,” rõõmustas korraldaja. Ta lisas, et näiteks need, kes olid võistlema tulnud Peipsi äärest, kinnitasid, et tulevad kindlasti ka järgmisel aastal.

Üritusest osa võtnud Maarika Saks Valjala vallast kinnitas, et tegemist oli väga ägeda ning suurepäraselt korraldatud üritusega.

Laimjala Aerurammu toetas kohaliku omaalgatuse programm. Tuleval aastal toimub Laimjala Aeruramm 27. juunil.

 


Tulemused:

Sõudepaatide võistlusklass
1. Johanna – Janno Rauk, Mikk Tuisk. Aeg 1.38.43
2. Kassemehed – Siim Väli, Kaupo Vallik. Aeg 1.39.48
3. Vöödilised – Toomas Tamme, Taimo Türnpu. Aeg 1.40.05
Süstad ja kanuud
1. Punane Täpp – Jarkko Ainsoo, Raul Mürk. Aeg 1.28.49
2. Eistikad – Tarmo ja Egert Eist. Aeg 1.31.04
3. Pahur Part – Erkki Lindepuu, Tuuli Pentjärv. Aeg 1.34.46

Print Friendly, PDF & Email