Pühadel on sadamates tugevdatud meeskond (1)

Suvine tippaeg – jaanipühad – on kohe käes ning e-piletid mandri ja Saaremaa vahelistele laevareisidele on suures osas välja müüdud. Seda just reedeks ja pühadejärgseks teisipäevaks.

OÜ Väinamere Liinid teenindusjuhi Anu Hiiuväina sõnul on kõige olulisem soovitus laevareisijatele olla sadamas rahulik, tähelepanelik, abivalmis ja mõistev.

“Seal, kus on korraga koos palju inimesi, sõltub heaolu nende samade inimeste käitumisest,” tähendas ta.

Kõige keerulisemaks on tippaegadel teenindusjuhi sõnutsi osutunud just sadamasse sissesõidu korraldamine. Seepärast on nad sellele tänavu eriti suurt tähelepanu pööranud. Sadamatesse on nimelt planeeritud jaanipühade ajaks tugevdatud meeskond, kes hakkab sõidukeid suunama juba sadama sissesõiduteel, et tagada õigeaegselt e-piletiga saabuvate sõidukite eelisjärjekorras läbipääs. “Seega palume jälgida suunajate juhiseid, siis peaks kõik sujuma,” rõhutas Hiiuväin.

Kui e-pilet on ostetud, palub vedaja tulla tippajal kindlasti piletil kellaajaliselt märgitud reisile. Segadust sadamasse sissesõidul aitab Hiiuväina sõnul kõige paremini vältida see, kui kõik tulevad kohale oma õige reisi ajaks. “Just varem või hiljem saabujad võivad takistada sujuvat liiklusvoogu e-pileti radadel,” nentis ta.

Olukorras, kus kõik e-piletid on välja müüdud, tekib paratamatult järjekord ka e-pileti sissesõiduradadel. Teenindusjuhi sõnul ei ole reisijatel mõtet hakata teistest mööda sõitmist üritama, kui kaherealine järjekord vastu tuleb, vaid jääda pigem vasakpoolsele reale ootama.

Ta märkis, et kuna laevade väljumise vahe on vaid 35 minutit, siis viimase 20 minuti jooksul enne laeva väljumist sadamasse saabujad võivad ka pääseda alles järgmisele reisile, aga sellegi poolest suunatakse sõiduk eelisreale. “Selleks peab tippajal valmis olema,” toonitas Hiiuväin.

Need, kellel e-piletit aga ei ole, peavad sadamasse sõitmisel reastuma kõige parempoolsemasse teeserva. Seda juhul, kui järjekord ulatub mitmerealisest sissesõidualast juba kaugemale. “Kes soovib aga vältida sadamas igasugust võimalikku tunglemist ja eelistab rahulikumat tempot, sellele soovitame endiselt sõita hommikul varem või õhtul hiljem, kui suurem liiklus on vaibunud.”

Tippajad on praegustel andmetel Virtsus reede, 20. juuni õhtul ja Kuivastus 24. juunil. “Õnneks on seekord väga pikad pühad, mis hajutavad ka sõidukitevoogu,” märkis Anu Hiiuväin.

Print Friendly, PDF & Email