Saarlane asub tüürima Raja-leidja Põhja-Eesti keskust

1. septembrist Tallinnas alustava Rajaleidja Põhja-Eesti keskuse üks ülesehitajaist ja juhtidest on Saaremaalt pärit Tauno Asuja.

Rajaleidja Põhja-Eesti keskus loodi Ida-Harju keskuse ja Tauno Asuja juhitud Lääne-Harju keskuse liitmisel.

“Algne kontseptsioon nägi Harjumaal ette kaks keskust, Lääne- ja Ida-Harju keskus, ent leidsime, et ratsionaalsem valik on jätkata ühtse Rajaleidja Põhja-Eesti keskusena,” ütles Tauno Asuja (fotol) Saarte Häälele. Uus keskus hakkab lastele ja noortele õppenõustamis- ja karjääriteenuseid pakkuma 1. septembrist. Kummast saab uue keskuse juht ja kummast asetäitja, kas Asujast või Ida-Harju keskuse juhist Liisa Mäemetsast, pole Asuja sõnul veel otsustatud.

Tauno Asuja on lõpetanud Tallinna ülikooli 2005. aastal sotsiaaltöö erialal. 2006. aastast töötas ta Tallinna puuetega inimeste koja tegevjuhina.

“Selle aasta alguses täitus mul Tallinna puuetega inimeste koja tegevjuhina kaheksas tööaasta,” ütles Asuja. Tema hinnangul on kaheksa aastat parajalt pikk periood, mil arenguvõimalused ja väljakutsed ühel ametipostil ammenduvad ning algselt püstitatud eesmärgid ja ideed on realiseerunud. “Töötajale on sellises olukorras oluline edasi liikuda ja tähtis on, et ka organisatsioon saaks uue hingamise ja arenguvõimaluse uue juhi käe all,” arvas Asuja.

Rajaleidja Lääne-Harju keskuse juhina alustas ta tööd tänavu aprillis. “Mind paelus võimalus uus keskus üles ehitada ja võimalus oma oskused proovile panna, et aidata pakkuda Harjumaal elavatele lastele ja noortele tugiteenuseid hariduse omandamisel ja karjäärivalikute tegemisel,” põhjendas Tauno Asuja oma otsust.

Asuja sõnul on kuud Rajaleidja Lääne-Harju keskuse juhina möödunud end valdkonnaga kurssi viies ja keskuse töö käivitamisega seotud küsimusi lahendades. Juhil on tulnud tegeleda töötajate värbamise, sobivate ruumide leidmise, tööprotsesside väljatöötamisega, ta on osalenud koostöökohtumistel valdkonna spetsialistidega jne.

Tauno Asuja sõnul on uue keskuse täpne asukoht veel kinnitamata, läbirääkimised võimalike rendipindade omanikega on lõppjärgus. “Kindlasti hakkab keskus tegutsema Tallinna kesklinnas,” ütles Asuja.

Loodavas keskuses asub tööle ligi 50 spetsialisti.

Print Friendly, PDF & Email