Mihkel Aksalu aitas jalgpallikoondise võidule

Eesti jalgpallikoondis lõpetas laupäeval A. Le Coq Arenal oma viiemängulise seeria võiduka kohtumisega, mängides Tadžikistani vastu, kus väravas seisis Mihkel Aksalu.

Esimesel poolajal kumbki koondis väravani ei jõudnud, kuid külalised olid eesmärgile siiski lähemal.

30-ndal minutil tõrjus Mihkel Aksalu 10 meetrilt sooritatud löögi ja 43. minutil suunas ta 20 meetrilt lati alla saadetud palli üle otsajoone.

Teise poolaja 61. minutil läksid külalised siiski juhtima, kui kaitsjad lasid Tadžikistani ründajal kastis vabalt tegutseda ja Aksalu oli võimetu ettenurka löödud palli tõrjuma.

“Jäin rahule, kuigi oleks võinud taga nulli hoida,” lausus Mihkel Aksalu. “Mehed tegid kaitses paar nipet-näpet, aga lõpp hea, kõik hea.”

Eestil õnnestus kohtumise lõpus kaotusseisust siiski välja tulla. 89. minutil suutis Siim Luts viigistada ja peagi lõi Hannes Anier ka Eesti 2 : 1 võiduvärava.

Koondise viiemängulises tsüklis pääses Mihkel Aksalu väljakule viimases mängus. “See oli treenerite poolt nii kavandatud ja mehed seisid väravas vastavalt oma võimalustele,” rääkis ta, lisades, et nuriseda pole põhjust, sest mängida said kõik.

Sügisel algavatel Euroopa meistrivõistluste valikmängudel tahab Mihkel Aksalu kuuluda koondise treenerite valikusse.

“Valikmängudeni on pikk periood, võivad tulla vigastused. Loodan, et mul läheb ka koduklubis hästi ja sügisel on kõik korras,” oli Seinajoki JK puurilukk Aksalu lootusrikas.