Siirupiemandate unistus kadakamarmelaadist täitus

KADAKANE MAIUS: Saarte Sahvri müüja Liy Lehiste proovis eile marmelaadi järele ja kiitis heaks. Liisi Kuivjõele tegi see ainult rõõmu.
Foto: Raul Vinni

Saaremaa kadakasiirupi tootjad on juba mõnda aega heietanud mõtet kadakamarmelaadist. Piisavalt laagerdunud idee aitas viimaks teoks teha väiketootja Raplamaalt ning nõnda jõudiski kahe väikese tootja koostööna müügile Saaremaa kadakamarmelaad.

A-Orbu OÜ ehk siirupiemandate esindaja Liisi Kuivjõgi sõnutsi on nende poolt kadakatõmmis, -okkad ja -marjapuru, tublid marmelaadimeistrid tegutsevad aga Raplamaal Minna Sahvris. Teisisõnu – saaremaine marmelaad valmib tegelikult üle mere Raplamaal.

“Meilt oli mõte, et nad prooviksid. Ja nad proovisidki päris mitut moodi, sest ega see päris nii olnud, et klõps ja valmis! Neil oli ikka tükk tegemist,” tunnistas Kuivjõgi.

Toimiva koostööni jõudsid nad läinud jõulude ajal Auriga kaubanduskeskuses toimunud laadal, kus siirupiemandad sattusid kõrvuti kauplema Minna Sahvri marmelaadimeistri Siret Elmiga. “Meil endal oli marmelaadivalmistamise plaan juba ammu mõttes,” tõdes Kuivjõgi. Elmiga kohtudes tuli see marmelaadiplaan jutuks ja nii marmelaadimeistrile ettepanek tehtigi. “Et tema hakkaks katsetama meie kadakatõmmisega,” sõnas Kuivjõgi.

Senimaani käisid katsetused ja nüüd on kadakane maius viimaks valmis. “Juuni alguseks saime esimese õige partii tehtud!”

Sellest nädalast on Saaremaa kadakamarmelaad müügil esialgu Saarte Sahvris ja Ö-Gourmet’ kohvikus. Tagasisidet marmelaadi kohta siirupiemandatel eile lõunaks veel ei olnud, kuid just samal pärastlõunal pidi Liisi Kuivjõgi viima Saarte Sahvrisse värskeid komme degusteerimiseks. “Selleks, et inimesed saaksid maitsta. See tundub nii teistmoodi asi, et vaja on ikka maitsta ka enne, kui julged osta,” naeris Liisi Kuivjõgi.

Saaremaa kadakamarmelaad ei sisalda säilitus- ega värvaineid ja on sada protsenti käsitsi tehtud.

Print Friendly, PDF & Email