FOTOD: Noored tegid lossihoovi hiiglasliku rahusümboli (1)

Noored tegid lossihoovis hiiglasliku rahusümboli
Foto: Sander Ilvest

Eile pandi Kuressaare piiskopilinnuse hoovis noortepärase flashmob’iga punkt Koolirahu projektile Kuressaares. 124 noort ja nende toetajat moodustasid ülisuure rahusümboli ja hüüdsid üheskoos selle aasta koolirahu motot “Koos on kena!”.

“Flashmob’i mõte on rahvakogunemine avalikus kohas, et midagi korraldada ja seejärel laiali minna, nagu midagi polekski toimunud. Kuressaare noored ja noortemeelsed on ka varem selliste positiivsete ettevõtmistega kaasa tulnud,” selgitas Kuressaare linna noorsootöö spetsialist Lindia Lallo, kes oli ka Kuressaare Koolirahu projektijuht.

“Kuna meie Koolirahu moto oli sel aastal “Koos on kena!”, siis tahtsime lõpuüritusena teha midagi, millest saaksid osa võimalikult paljud,” märkis Lallo.

Tema sõnul oli Kuressaare Koolirahu aasta üks tippsündmusi aprillis peetud konverents, kuhu kutsuti ligi sada noort üle Eesti, kellele anti võimalus arutleda koolirahu olemuse ja eesmärkide üle teatri, muusika, sõnakunsti kaudu.

“Noored on väga asjalikud ja märkavad nende ümber toimuvat. Nad mõistavad, et on vaja igaühe panust selleks, et kõigil oleks koolis hea olla, nii õpilastel kui ka õpetajatel,” rääkis Lallo.

Kuressaare annab nüüd teatepulga üle Viljandile. Enne Kuressaaret on koolirahu linna tiitlit kandnud 13 Eesti linna. Esmakordne taoline aktsioon Eestis toimus 1999. aastal Tallinnas.

Koolirahu lepingut sõlmides töötatakse välja õpetajate ja õpilaste vahelised kokkulepped, kuidas koolikeskkonda paremaks muuta.

Enne sümboli moodustamist mängiti linnuse ees soojenduseks moodsaid ringmänge ja pärast üritust jagati kõigile osalejatele jahutuseks jäätist.

Print Friendly, PDF & Email