Muhus algas kauaoodatud kergliiklustee ehitus (2)

Maanteeameti tellimusel alustas AS Level kergliiklustee ehitamist, mis tuleb Piiri ja Liiva küla vahelise liiklusohtliku maanteelõigu äärde.

“See on väga oodatud ja vajalik objekt,” rõõmustas Muhu vallavanem Raido Liitmäe, kelle sõnul on kergliiklusteed kõige enam vaja just Piiri küla elanikel, kellele muutub Muhu keskuses poes käimine või mõni muu asjaajamine palju turvalisemaks. Tihti vägagi suure liikluskoormusega teelõigul on juhtunud piisavalt liiklusõnnetusi, sealhulgas traagilisi õnnetusi.

Liitmäe sõnul ehitatakse sel aastal valmis kergliiklustee esimene etapp, mille pikkus on ligemale 900 meetrit. Põhimaantee kõrval kulgev teelõik on maksumust arvestades kergliiklustee kõige kulukam, aga ka kõige vajalikum osa.

Tööde varem kindlaks määratud järjekord nägi tegelikult sel aastal ette Liiva keskust läbiva põhimaantee ligemale miljonieurose eelarvega rekonstrueerimist ligemale kilomeetri ulatuses, kuid rahapuuduse tõttu tõsteti tööde järjekord ümber ja alustati kõige viimasest otsast.

Loodetavasti saavad järgmisel aastal tehtud nii Liiva keskuse teetööd kui ka lõpetatud Liiva–Piiri kergliiklustee, sõnas vallavanem. Kokku ligi 2 km pikkune kergliiklustee kulgeb ülejäänud osas vallateedel, mis ehitatakse pisut laiemaks ja kus seejärel eraldatakse kergliiklustee osa.

Raido Liitmäe mäletamist mööda alustati asjaajamist kergliiklustee rajamiseks juba 7–8 aastat tagasi, kui ta ise töötas veel Muhu kommunaalameti juhatajana. “Siis pakuti ka välja, et enne otsustamist tuleks siiski uurida, palju Liiva vahel autosid sõidab, aga siin ei ole ju midagi uurida,” rääkis Liitmäe. “Tuleb lihtsalt laevafirmalt küsida, palju autosid üle viiakse, ja põhimõtteliselt sama palju sõidab neid ka Liivalt läbi,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email