Allkirju Orissaare pangakontori toetuseks aina koguneb (8)

Mai keskel Ida-Saaremaal käima lükatud allkirjade kogumine, protestimaks Swedbanki Orissaare kontori sulgemise vastu, on kenasti edenenud. Lisaks Orissaare valla rahvale on oma allkirja andnud ka paljud naabervaldade elanikud.

Pöide vallasekretär Maire Käärid kinnitas Saarte Häälele, et iga soovija saab oma allkirja anda vähemalt selle töönädala lõpuni. “Me pole allkirju küll veel kokku lugenud ja poodidest ära toonud, aga tean, et näiteks Tornimäe kaupluses on allkirjade andmine väga aktiivne olnud,” rääkis Käärid, kelle sõnutsi on seal allkirju kogunenud mitu-mitu lehekülge. “Inimesed on ikka väga aktiivselt allkirju andnud! Väga positiivne on, et inimesed ei ole ükskõiksed.”

Käärid arvas, et sellise vastukaja põhjal võib järeldada, et idasaarlased siiski vajavad kodulähedast pangakontorit. “Me ei saa ju päris iga teenuse pärast linna sõita, aga eks elu näitab, mis saab. Kui pole üldse üritanud, siis pole pärast midagi öelda, et näe, oleks ju võinud.” Pöide vallasekretär kinnitas, et juuni esimesel nädalal on allkirjade kogumine veel hoos, sest praegu on inimesi ka rohkem liikvel.

Ka Orissaare vallavanem Vello Runthal oli seda meelt, et allkirjade kogumise aktsioon on kenasti kulgenud. Palju neid praeguseks kogunenud võib olla, vallavanem eile öelda ei osanud, kuna selle teemaga tegeleb tihedamalt Orissaare vallavolikogu esimees Marili Alas. Teda Saarte Häälel eile kommentaariks tabada ei õnnestunud. “Plaanin, kui hästi läheb, reedel need allkirjad edastada Swedbank AS-i peadirektorile Priit Perensile,” ütles Vello Runthal.

Pöide vallas saab oma allkirja Orissaare pangakontori püsimajäämise heaks anda Kõrkvere ja Tornimäe kaupluses, Tornimäe rahvamajas ja vallamajas. Allkirju on võimalik anda ka Saaremaa tarbijate ühistu Orissaare, Tagavere, Saikla, Liiva ja Hellamaa poes. Samuti saab oma toetusest pangakontorile märku anda sotsiaalvõrgustikus Facebook selleks spetsiaalselt loodud leheküljel “Toetame Swedbanki Orissaare kontori tegevuse jätkamist”. Seal on oma toetust näidanud juba üle 500 inimese.

Swedbank sulgeb tänavu üle Eesti mitu pangakontorit, kuna panga teatel on kontoreid kasutavate klientide hulk kolme aastaga vähenenud koguni kaks korda. Teiste seas suleb pank juba kuu aja pärast, 1. juulist ka Orissaare kontori.

Print Friendly, PDF & Email