Saarlane tellis bitcoinide eest marihuaanat (3)

22-aastane saarlane jäi vahele korraga mitme seaduserikkumisega, kui tellis posti teel Tšehhimaalt kanepit ja üüris selle kättesaamiseks Kuressaare postkontoris fiktiivse lepingu alusel postikapi.

Timo tellis tänavu jaanuaris internetifoorumist saadud kontakti kasutades posti teel Tšehhi Vabariigist anonüümselt pakkujalt 6 grammi kanepit ja tasus kauba eest bitcoinides (e-raha – toim) summa, mis ümberarvutatuna on 30 eurot.

Teise kriminaalkuriteo pani ta toime siis, kui võltsis Krediidiinfost saadud andmeid kasutades fiktiivse lepingu ühe osaühingu nimele Kuressaare postkontoris nimelise kapi kasutamiseks. Kolmanda kriminaalse teoga sai noormees hakkama siis, kui omandas võltsitud lepingut kasutades õiguse kapi kasutamiseks.

Timo õnnetuseks peeti üle riigipiiri saabunud postisaadetis 23. jaanuaril postitollis kinni. Ekspertiisi tulemusena selgus, et pakis oli 5,45 grammi kanepiõisikuid ehk marihuaanat. Marihuaana tavaline annus suitsetades on 0,5–1 g.

3. veebruaril peeti Timo kahtlustatavana kinni. Eeluurimise ajal kahetses ta juhtunut ja lubas, et enam nii ei tee. Karistuseks määras kohus Timole 950-eurose rahalise karistuse, lisaks tuleb tal tasuda riigile 532 eurot sundraha, 173 eurot ekspertiisitasudeks ja 72 eurot kaitsjatasu.

Print Friendly, PDF & Email