KEVAD KÄES! Seeme mulda, traktor korda, mõrrad merre

TUULEHAUGI NAPIB: Korraliku räimesaagiga merelt tulnud kaluril Arvi Talgil on seekord ka mõned tuulehaugid ette näidata. Foto: Sander Ilvest

TUULEHAUGI NAPIB: Korraliku räimesaagiga merelt tulnud kaluril Arvi Talgil on seekord ka mõned tuulehaugid ette näidata. Foto: Sander Ilvest

Toomingad, sirelid, kirsi-, pirni- ja õunapuud on õites. Laadad pakuvad aiapidajatele ja potipõllumeestele lille- ja köögiviljataimi. Kalurid saavad merelt korralikke räimesaake. Ka tuulehaugi aeg on kätte jõudnud. Põllumeeste traktorid vaadatakse üle. Hooajatöödeks on need ilusasti korda sätitud.

Hommikupäikese ergud soojendavad kiired lausa kutsuvad loodusesse ilu nautima. Perenaised on näpud tänavusel kevadel juba ammu mullaseks teinud. Kurgi- ja tomatitaimed on kasvuhoonetes ning avamaalgi mulda torgatud. Kõrvitsataimed kosuvad katteloori all ning maasikavõsukesed koguvad mullast ja päikesest kasvuenergiat. Kartuliseeme on vagudesse poetatud ja muru pügatud.

Kevad astub jõudsal sammul edasi. Kas jõuame sammu pidada? Aeg ja ilm annavad veel tegutsemisvõimalusi. Istikute, seemnete, lillede ja aiakaupade pakkujad samuti.

Täna jõuavad finišisse järjekordsed Kuressaare aiandus- ja lillepäevad, mis kannavad juba 13. järjenumbrit. Mitmes oli aga eelmisel pühapäeval peetud Leisi kevadlaat? Sellele ei oska vist keegi vastata. Selge on see, et Leisis korraldati laatasid juba aastakümneid tagasi. Kirjanik Juhan Smuul on kirjutanud sellest, kuidas isa lubanud talle Leisi laadalt röökmasina tuua. Oma lubadust väikese Juhani papa siiski täita ei saanud, kuna laadakauba hulgas selliseid riistapuusid lihtsalt ei olnud.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email