Upa katlamaja läheb õliküttelt puiduküttele (3)

Soovist vähendada Kuressaare ametikooli soojaarveid renoveerib Kuressaare Soojus Upa katlamaja, vahetades sealse õliküttesüsteemi hakkpuidu kasutamise süsteemi vastu.

Kuressaare Soojuse juhatuse liige Jaan Mehik ütles Kadi raadio uudistes, et kütteõli praegu saadaolevatest kütustest kõige parem ei ole. “See pole keskkonnasõbralik, selle hind sõltub maailmaturu hinnast ning võib olla puiduküttest 2–3 korda kallim. Et meie eesmärk on pakkuda Kuressaare ametikoolile stabiilset ja mõistlikku soojusehinda, me selle muudatuse läbi viimegi.”

Upa katlamaja renoveerimise eelarve on 140 000 eurot, lõppsumma sõltub Mehiku sõnul hanke tulemusest. Renoveerimist rahastab ca 50% ulatuses keskkonnainvesteeringute keskus, ülejäänu tuleb Kuressaare Soojuse omavahenditest. “Renoveerimistööd peaksid olema valmis järgmiseks kütteperioodiks ehk septembri keskpaigaks. Töödega saab algust teha kohe, kui hange tehtud ja leping sõlmitud,” lisas Mehik.

Kuressaare Soojusel on kaks suurt katlamaja Kuressaares ja kaks väiksemat linna lähedal – Astes ja Upal. Lisaks teeb soojaettevõte hooldust ja osutab käitlemisteenust Orissaare, Saaremaa lihatööstuse, Saare Leiva, Kaarma valla ja Karja Pagari katlamajadele.

Upa katlamaja haldab Kuressaare Soojus aastast 1999.

Print Friendly, PDF & Email