Kärla näitering toob lavale lustliku “Sulase südameraasukese”

Täna esietendub Kärla rahvamajas Kärla valla näiteringi esituses Bernhard Kangermanni 1927. aasta külajant “Sulase südameraasuke”.

“See on selline hästi lustlik ja vahva lugu,” iseloomustas teatritükki lavastaja Jaanika Rikko, lisades, et kes tähelepanelikult teksti kuulab, see saab ka palju naerda. Tekst on mahlakas ja selle vahele saab publik nautida ka lustlikke laule. Kahevaatuseline etendus kestab tund ja kümme minutit.

“Eks see talurahvas on meile ikka südamelähedane,” põhjendas lavaloo valikut Rikko, kelle sõnul tehti proovidega algust juba sügisel. Eriline ja omanäoline ning mis kõige tähtsam, kergesti transporditav, on lavakujundus, mille eest hoolitsesid Laide ja Raimond Pugi ning Taavi Klein. On päris aken, mis käib lahti, samuti on liigendiga rookatus. “Sügav kummardus neile,” avaldas lavastaja tänu.

Kostüümid muretseti üheskoos, näiteks ostis peremees Taavi Klein endale ise teise ringi poest peene ülikonna, vanast ajast oli paljudel kodudes olemas sobivaid mütse, kirsasaapaid jm. Vestid sulasepoistele kudus Jaanika Rikko ise, samuti sai üks neiu ülle tema linase kleidi.

Juunikuus plaanitakse selle lavastusega ning koos Kärla lauljate ja tantsijatega minna esinema Göteborgi, augustis aga anda vabaõhuetendus Käesla külas taluhoovis. Sügisel saab aga “Sulase südameraasukest” kindlasti näha projekti “Külateater tuleb külla” raames.

Lavastuses mängivad Kärla valla elanikud. Pops Jüri rollis on Jüri Tõru, tema küljeluud Maiet mängivad Tiina Adamson või Laide Pugi, popsi tütar on Sinika Kabi või Liivia Nahkur, sulasepoiss Mart Vaido Luks või Mihkel Koppel. Naabriperemees Jaaku mängib Taavi Klein ning “varesevihtleja” osas on Aina Aavik või Maret Metsmaa.

Kärla näitering saab lastekaitsepäeval kolmeaastaseks ja “Sulasepoisi südameraasuke” on nende kolmas etendus. Esietendus algab Kärla rahvamajas täna kl 20. 18. mail kl 17 saab tükki näha Kõrkkülas.

Print Friendly, PDF & Email