Tepcomp valmistub töötajaid juurde võtma (1)

HEAS HOOS: Kuressaare tehase juht Hendrik Reek ja üks töötajaist, Karel Maarma uurimas päeva tööülesandeid. Foto: Sander Ilvest

HEAS HOOS: Kuressaare tehase juht Hendrik Reek ja üks töötajaist, Karel Maarma uurimas päeva tööülesandeid. Foto: Sander Ilvest

Kahe kuu eest Soomest Kuressaarde laienenud Tepcomp OÜ-s, kus toodetakse LED-valgusteid ja elektroonikakomponente, on töö hästi käima läinud.

Tepcomp Grupi presidendi ja tegevjuhi Pekka Leppälä kinnitusel on nad Kuressaare tehasega rahul. Kiidusõnu jagus Leppäläl ka siinse tehase noore juhi, kohaliku noormehe Hendrik Reegi aadressil. “Vaatamata oma noorele eale on Hendrik Reek teinud väga head tööd,” kinnitas Leppälä.

Positiivsed “probleemid” tööga

Kuressaare tehas teeb koostööd Tepcompi tootmisüksusega, mis asub Soomes Turus. “Vaikselt otsime parimat viisi, kuidas koostöö veel edukamalt läheks, et saaks Kuressaare tehasesse veelgi rohkem tööd tuua,” rääkis Tepcomp Grupi president.

Üks väike probleem siiski on. “Praegu on meil tõesti sellised positiivsed “probleemid” tööga, et tööd on isegi liialt palju ja tarneaeg on kiire,” tunnistas Pekka Leppälä.

Praeguse seisuga on Tepcompi Kuressaare tehases üheksa töötajat. Leppälä sõnutsi on neil kindel plaan siinsesse tehasesse töötajaid juurde palgata ja seda juba augustikuus.

Sama tunnistas ka siinse tehase juht Hendrik Reek, kelle kinnitusel neil tööst puudust ei ole, pigem vastupidi. “Arvatavasti ei tule me pärast puhkusteperioodi seitsme tootekoostajaga enam toime ja neid tuleb juurde võtta,” märkis Reek. Tema sõnutsi töötab Kuressaare tehases praegu kaks elektroonikainseneri ja seitse tootekoostajat, kokku seega üheksa töötajat. Hendrik Reegi oma tööülesanded tehases on väga laiapõhjalised, alates tehase haldusest kuni tootmistehnoloogiliste küsimusteni välja.

Reek arvas sarnaselt Leppäläga, et Tepcompil on Kuressaares läinud väga hästi. Tehas on nende kuude jooksul ilusti tööle hakanud ja koostöö Soome poolega Turus on hea. “Töökorraldus on tasapisi paika loksunud ning vaikselt ja pidevalt tuleb meile Soomest tööd juurde,” kinnitas siinse tehase juht.

Veelgi enam, Pekka Leppälä avaldas fakti, mis peaks andma veelgi enam kinnitust sellest, et uuel tehasel läheb Saaremaal tõepoolest väga hästi. “Oleme arutamas, et saaksime veel enne selle aasta lõppu tuua Kuressaarde veel ühe uue Soome ettevõtte,” sõnas Leppälä. “See toob veelgi rohkem tööpakkumisi.”

Tepcompi Kuressaare tehas asub Pikal tänaval, samas tootmishoones, kus mõned aastad tagasi tegutses kirurgikitleid tootnud ja siis äkki likvideeritud OÜ Peleriin Medical. Siinne tehas töötab paralleelselt nende Turus asuva tööstusega, suur osa montaažist toimub Saaremaal, samuti valmib siin suur osa komponentidest.

Mullune käive 5,5 miljonit

2013. aastal oli ettevõtte käive 5,5 miljonit eurot, veidi alla 20 protsendi käibest tuli ekspordist. Üle 50% käibest andsid aga LED-lampide ja muude valgustite disainiga seotu ja nende tootmine. Ülejäänud osa käibest annavad mitmesugused elektroonikakomponendid.

Elektroonilisi komponente toodetakse valdavalt vanadusest tingitud haiguste ravivahenditele, haiglaravis vajalike teenuste osutamiseks ja sõidukitele.

Print Friendly, PDF & Email