Kaitseliit rajab Kihelkonnale tugipunkti (8)

Kaitseliit soovib rendile võtta osa Kihelkonna vanast, praegu tühjana seisvast lasteaiahoonest, et piirkonnas oleksid alalised ruumid, kus KL-i kohalikud vallapõhised allüksused saaksid tegutseda.

Kaitseliidu Saaremaa maleva pealiku Kristjan Moora sõnul tuleneb ruumivajadus Kihelkonna vallas elavate malevaliikmete tahtest. Vallakeskuses paiknevaid Kaitseliidu ruume on kavas kasutada ka kohalike naiskodukaitsjate, maleva noorliikmete ning noorkotkaste ja kodutütarde väljaõppeüritusteks. Sarnased tugipunktid on maleval lisaks Kuressaarele juba Orissaares ja Valjalas. Teistes kohtades kasutatakse koolituste läbiviimiseks kultuuri- või kogukonnamaja.

“Oleme asja kaalunud ja ühe korra on see ka volikogust läbi käinud,” ütles Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam. Tema teada tahab Kaitseliit nendes ruumides oma igapäevast tegevust arendama hakata. Aardam on kindel, et Kaitseliidu avaldus rahuldatakse, sest tema meelest on hea, kui hoone on kasutusel. Kuna pinda on majas rohkem kui Kaitseliidule vaja, siis plaanitakse osa ruume rendile anda teisele taotlejale, kelle nime vallavanem ei soostunud veel avaldama.

Print Friendly, PDF & Email