Kairit Lindmäe: vähihaigele ja tema lähedastele on tugisüsteem väga oluline (1)

ELADA TULEB PRAEGU: Vähidiagnoos pani Kairit Lindmäe paljude asjade üle teisiti mõtlema. “Pisiasjad mind enam verest välja ei löö.” Foto: Sander Ilvest

ELADA TULEB PRAEGU: Vähidiagnoos pani Kairit Lindmäe paljude asjade üle teisiti mõtlema. “Pisiasjad mind enam verest välja ei löö.” Foto: Sander Ilvest

“Ka tänapäeval tõmmatakse rinnavähi ja surma vahele võrdusmärk,” tõdeb Saaremaa vähiühingu juhataja Kairit Lindmäe. “Ometi see nii ei ole – varases staadiumis avastatud rinnavähk on ravitav.”

Mai on kuulutatud rinnavähi varase avastamise kuuks ning seega ärgitab Saaremaa vähiühing kõiki, keda rinnavähiteema ükskõikseks ei jäta, valmistama ja kandma roosat linti ning tõmbama kuu viimasel neljapäeval jalga teksased.

Kairit Lindmäe, mida see roosa lint ja teksased sümboliseerivad?

Roosa lint juhib tähelepanu rinnavähi varase avastamise olulisusele, selle sümboli võttis 1992. aastal kasutusele A. Evely H. Lauder. Teksade kandmine rinnavähi kuul sai alguse 1996. aastal, kui teksafirma Lee Jeans töötajad jõudsid omavahel rääkides äratundmisele, et neid kõiki on rinnavähk mingil moel puudutanud. Seega kutsutakse tööandjaid üles lubama maikuu viimasel neljapäeval töötajatel teksaseid kanda. Vastutasuks annetab iga töötaja rinnavähi vastu võitlemiseks. Asja mõte on, et kui suudetakse inimesi veenda tegema üht väikest sammu, suudetakse koos saavutada väga suuri asju. Kampaania filosoofia on: üks päev, üks põhjus, üks ravi.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email