Majutajad on algavaks hooajaks valmis

TULGU VÕI TEISEST ILMAOTSAST: Anu Lomp kinnitab, et Ekesparre butiikhotelli on kliendid oodatud igast ilmakaarest. Foto: Tõnu Veldre

TULGU VÕI TEISEST ILMAOTSAST: Anu Lomp kinnitab, et Ekesparre butiikhotelli on kliendid oodatud igast ilmakaarest. Foto: Tõnu Veldre

Just nõnda kinnitab Kuressaare turismiinfokeskus, kel on kontakt kõigi Saare maakonna majutusasutustega. Uksi on avamas ka hooajalised majutusettevõtted, mis talvel on suletud.

Nädalavahetusel võõrustas selle hooaja esimesi kliente näiteks Kuressaare lossipargis taasavatud Ekesparre butiikhotell. Hotelli juhataja Anu Lomp tõdes, et neil on seljataga küllalt töökas nädalavahetus. Ekesparres on juba ööbinud külalisi Rootsist, Soomest ja Eestist. “Kõik jäid väga rahule Saaremaaga, meie hotelliga ja eriti muidugi suurepärase kevadilmaga,” ütles Lomp.

Tema sõnutsi suutsid nad külalisi üllatada oma personaalse ja hooliva teenindusega. “Usume, et väikesed nüansid rikastavad meie pakutavat ja eristume seega suurtest hotellidest piisavalt,” tähendas Lomp. Ekesparre butiikhotelli kontseptsioon ongi Lombi sõnutsi selline, et neil on kliendi jaoks rohkem aega ja kliendile pööratakse suuremat tähelepanu. “Meie esimesed kliendid tegid meile suurt rõõmu ja saime kinnitust, et oleme hotelli arendamisel õigel teel. Kõik lubasid meid kindlasti taas külastada ja sõpradele soovitada.”

Anu Lomp rääkis, et broneeringuid hakkasid nad müügisüsteemide kaudu vastu võtma aasta algusest ja sedakaudu kliendid neid põhiliselt leiavadki. Ta lisas, et nüüd on neil paar päeva rahulik, kuid nädalavahetuseks on maja peaaegu välja müüdud.

Kuressaare linnavalitsuse turismispetsialist Kristina Mägi ütles, et majandustegevuse registri andmeil on Saare maakonnas praegu 304 majutusasutust.

“Olen omale kuu tagasi teinud märke, et meil on maakonnas ca 300 majutusasutust ja 5300 voodikohta,” nentis Mägi arvudest kõneldes. Kuressaares peaks olema umbes 95 majutusasutust ja 2000 voodikohta.

Eelmise hooajaga võrreldes on uusi majutusasutusi registrisse juurde tulnud 12. “Usun, et enne hooaja algust tuleb neid 5–10 veel juurde,” teadis Kristina Mägi öelda. Turismiinfokeskuse spetsialistidega on nimelt nõu pidamas käinud mitu ettevõtjat, kelle majutuskoht hakkab kohe-kohe uksi avama. Enamasti on need uued kohad kas puhkemajad või külaliskorterid. “Midagi väga suurt ja enneolematut juurde tulnud ei ole. Ekesparre on selles nimekirjas ainuke hotell,” sõnas Mägi.

Külaliskortereid tuli tema sõnutsi vahepeal aga juurde nagu seeni pärast vihma. “See on omakorda tekitanud olukorra, et meil on mitmeid sarnase nimega kohtasid,” rääkis Kristina Mägi. Näiteks asuvad Kuressaares Tolli tänaval Apartement Tolli, Tolli Apartement ja Kuressaare Tolli Apartement. Mägi nentis, et Tolli tänaval asuva korteri nimetamine tänava järgi tundub igati loogilisena. Kliendi seisukohast aga asi enam nii loogiline ei tundu ja segadust on tõenäoliselt omajagu.

Kuna turismiinfokeskus majutuse broneerimisega otseselt ei tegele, siis Kristina Mägi seda osa väga kommenteerida ei söandanud. Turismitalu omanikega vesteldes on talle jäänud aga mulje, et inimesed väga pikalt ette ei broneeri. Kevadeti on broneeringutabelid veel üsna hõredad, aga suve jooksul on need kõik ilusasti täis saanud. “Ettevõtjatega rääkides on jäänud mulje, et sama seis on ka sel aastal,” nentis ta.

Hotellides on broneeringutega kindlasti kaetud Saaremaa ooperipäevade aeg. Kuressaare väiksemates majutusasutustes ja väljaspool linna on aga praegu kohti vabalt saada ka ooperipäevade ajaks.

Väga värvikaks kujuneb eelolev hooaeg toitlustuse vallas. Turismispetsialisti sõnutsi on maakonnas juurde tulemas mitmeid uusi või omanikevahetuse läbi teinud söögikohti. “Retro, Lambaresto, Nasva klubi kohvik, MO, jahisadama seni nimetu kohvik, Orissaare Sadama körts, Teelistemaja Ansekülas,” luges Mägi neist mõned üles.

Print Friendly, PDF & Email