Valjala talgud maalinnal

Ka Valjala vallavalitsus korraldab tänavused 3. mai talgud maalinnal.

“Maalinn on arheoloogiamälestis, kus on ka varem talguid korraldatud, et pealetungivat võsa ohjes hoida,” ütles vallavanem Aare Martinson. Tema sõnul näevad maalinna ala detailplaneeringu koostamiseks väljastatud muinsuskaitse eritingimused ette linnuse nõlvade puhastamist võsast ja vaate avamist maalinna sissesõiduteelt, kus peab domineerima vaid üks asi – Valjala maalinn. Nende tööde tegemine talgupäeval kavas ongi.

Seda, kas sel aastal süüdatakse valla jaanituli Saklas või maalinnal, ei osanud vallavanem veel öelda.

Kui möödunud aastal toimus valla jaanituli Saklas, siis võttis üks hakkaja naisterahvas Sille Lapp kätte ja korraldas jaanipeo, kuhu kõik olid oodatud, ka maalinnal. Tänavu saab ka teoks maalinna elektriliitumine, sest seni on just elektri puudumine seal raskendanud mitmete ürituste korraldamist.

Talgud algavad 3. mail kl 10 ja kestavad 15-ni. Oodatud on sae- ja kirvemehed, aga tööd on piisavalt ka oksakoristajatele ja hakkuri juurde vedajatele.

Talgusupp ja hea seltskond on garanteeritud ning kõigi talguliste vahel läheb loosi kaks Saaremaa ooperipäevade piletit “Jevgeni Onegini” etendusele.

Print Friendly, PDF & Email