Avies tahab väiksemat trahvi (1)

Lennufirma AS Avies esitas Saare maavalitsusele vaide, milles soovib lennugraafiku rikkumise eest määratud 3300 euro suuruse trahvi ligemale kümnekordset vähendamist.

AS-i Avies tegevjuht Allan Soll palub maavalitsusel osaliselt tühistada korraldus leppetrahvi määramiseks summas 3300 eurot ning rakendada õiglane mõistlik leppetrahv summas 381,20 eurot.

Saare maavalitsus määras lennufirmale Avies märtsis 3300 eurot trahvi, kuna lennufirma ei jälginud veebruaris 12 lennul Kuressaare–Tallinna liinil kokkulepitud graafikut. Lennufirma andis lennugraafiku muudatustest teada e-posti teel, mida maavalitsuse hinnangul ei saa pidada lepingus nõutud lennugraafiku kooskõlastamiseks.

Lennufirma ei ole aga nõus maavalitsuse väitega, et e-posti teel saadetud teave on ühepoolne ja lennugraafiku ajutised muudatused seega kooskõlastamata.

Oma vaides viitab AS-i Avies tegevjuht, et veebruaris toimunud lennuaja viidetest olid 45 minutist pikemad vaid kaks, seega oleks lennufirma hinnangul õiglane leppetrahv 2x 190,60 eurot ehk 381,20 eurot.

Saare maavalitsuse ühistranspordi peaspetsialist Merike Sõrm ütles, et kuna maavanem ja maasekretär on praegu välislähetuses, siis teatab maavalitsus on seisukoha pärast nende naasmist, järgmisel nädalal.

Print Friendly, PDF & Email