Laimjala vald tutvustab oma laide (2)

ILUS RANNAJOON: “Laimjala vallas on küll kuulsad jahimehed, aga kaunist loodusest ja rannajoonest väga palju ei teata,” selgitas Meren Tamm. Foto: erakogu

ILUS RANNAJOON: “Laimjala vallas on küll kuulsad jahimehed, aga kaunist loodusest ja rannajoonest väga palju ei teata,” selgitas Meren Tamm. Foto: erakogu

MTÜ Laimjala Arenguselts korraldab pärast jaanipäeva Laimjala laidude vahel aerupaatide orienteerumisvõistluse, mille laiem eesmärk on tutvustada Laimjala valda ja selle siiani paljuski varjus püsinud laiduderikast rannajoont.

28. juunil Sääremäe puhkekohas peetava ürituse eestvedaja Meren Tamm ütles, et paadivõistlusega pannakse alus uuele traditsioonile, mis võimaldab huvilistel saada igal suvel osa Laimjala kaunist ja unikaalsest rannajoonest, kuhu kuulub 99 laidu ja saart.

“Laimjala vallas on küll kuulsad jahimehed, aga kaunist loodusest ja rannajoonest väga palju ei teata,” selgitas Tamm, kes on ka ise Laimjalast pärit.

“Näiteks ei seosta vallast väljaspool elavad inimesed, et kohanimi “Laimjala” pärineb sõnast “laid” ja laimamisega pole siin midagi pistmist,” selgitas ta.

Meren Tamm ütles, et 28. juunil Sääremäe puhkekohas peetav üritus on mõeldud osalemiseks kogu perele.

Keskseks tõmbenumbriks on aerupaatide orienteerumisvõistlus, kuid sellele lisaks toimuvad erinevad tegevused ja töötoad osalejate teadlikkuse tõstmiseks ja meelelahutuseks, nt erinevate taime- ja kalaliikide tundmaõppimine, kalastusoskuste proovilepanek, kalasupi keetmine, veeturvalisusega seotud reeglite meeldetuletamine jpm.

Laimjala vallavanem Vilmar Rei lisas, et 3. mail peab vallarahvas Sääremäe puhkekohas koristustalguid, et paik suvise ürituse tarvis kenasti korda teha.

Vallavanema sõnul on sedalaadi üritus vallale väga oluline ning ta avaldas lootust, et nn paadirallist saab pikk ja populaarne traditsioon.

Rääkides orienteerumisvõistlusest ütles Meren Tamm, et 6 km pikkusel võistlustrassil on kaheksa kontrollpunkti, trassi lõpp- ja alguspunkt asub Sääremäel. Kaheliikmeliste võistkondade vähemalt üks liige peab olema täisealine, teine aga ei või olla noorem kui 15 eluaastat. Võistelda saab sõudepaadiga (Pella, Kasse, kummipaat, puitpaat), mis on registreeritud ning millel on nõutud päästevarustus.

Üritusel töötavad toidu- ja joogiletid, kus pakutakse kodust kraami (koduleib, kook, soolaoad jm). Loodetavasti saab maitsta ka suitsukala ja koduõlut, rääkis korraldaja. Õhtul tantsitakse ja lauldakse merelaule.

Ürituse kohta leiab infot Laimjala valla kodulehelt www.laimjala.ee, samuti Facebookist: Aerupaatide orienteerumine Laimjala laidudel.

Print Friendly, PDF & Email