Ott Aardam valiti Ugala teatri loominguliseks juhiks

Ugala teatri laiendatud loomenõukogu valis Ugala teatri uueks loominguliseks juhiks Orissaarest pärit näitleja ja lavastaja Ott Aardami (33).

Ugala teatri juht Kristiina Alliksaar rääkis, et kuigi loomingulise juhi kohale kandideeris neli inimest ja nad kõik olid võrdväärsed, paelus komisjoni siiski Ott Aardami väga selge nägemus teatri lähitulevikust.

Ugala teater ei ole Ott Aardamile võõras, aastatel 2002–2009 töötas ta selles teatris näitlejana.

Kuid nn teine tulemine Ugalasse ei saa kerge olema, sest 2015. aasta kevadest algab teatrimajas remont. “See tähendab, et Ugala peab oma tavapärase kodu aastaks maha jätma ja kolima linnaruumi muudesse alternatiivsetesse mängupaikadesse,” ütles Ott Aardam, lisades, et see on esimene suur väljakutse nii talle kui ka teatrile.

“Sellest võib Ugala teatrile hoopis kasu tõusta, kui teater tuleb oma mugavast kohast välja ja läheb inimestele, sealhulgas ka maainimestele lähemale,” rääkis Aardam, põhjendades, et kui proovisaalis teeb näitleja tööd ja suitsunurgas puhkab, siis väljasõitudel peavad näitlejad kohanema ja kokku hoidma.

Aardam ei pidanud võimatuks ka Ugala teatri ringreise Saaremaale. “Miks ka mitte – ma olen ju Saaremaalt pärit ning Ugala ja Kuressaare linnateater on varemgi koostööd teinud,” ütles ta, lisades, et Kuressaare linnateatris saaks just väiksearvulisema seltskonnaga Ugala väljasõidutükke mängida.

Küsimusele, kas Ugala uus loominguline juht võiks ka Kuressaare linnateatris lavastajakätt proovida, ei osanud Ott Aardam praegu veel midagi kosta, sest “tööd saab Ugalas palju olema”.

Igatahes saab Viljandi linnast taas Ott Aardami kodulinn, sest nn visiitjuht, nagu endistel Ugala juhtidel kombeks oli, Aardam olla ei taha. “Mul on plaan sügisest Viljandisse kolida ja võtta kaasa ka oma pere (kaks väikest last ja abikaasa Laura Peterson – toim). Kas selleks üüritakse korter või maja, ei osanud Aardam veel öelda.

Ka ei kavatse Ott Aardam loobuda Theatrumis nende tükkide mängimisest, kus ta osaline on. Ott Aardam asub Ugalas tööle 1. augustist, sinnani nõustab ta teatrit loominguliselt.

Päiv Rist

Print Friendly, PDF & Email