Pae sadama õnnetus pani siseministeeriumi tegutsema (15)

Siseministeeriumi hinnangul näitas Pöide vallas Pae sadamas laupäeval juhtunud traagiline õnnetus, et riik peab mere- ja veepäästevõimekust tõstma.

“Samuti tuleb kriitiliselt üle vaadata mere- ja veepäästevõimekusega komandode hulk,” ütles siseministeeriumi pressinõunik Lennart Komp.

Politsei- ja piirivalveamet tegeleb tema sõnul praegu juhtunu üksikasjade väljaselgitamisega. Eile hommikul saatis siseminister Hanno Pevkur kirja nii politsei- ja piirivalveameti kui ka päästeameti juhile sooviga juba sel neljapäeval kuulda esimesi ettepanekuid olukorra parandamiseks ja ametkondade koostöö paremaks korraldamiseks. Ühtlasi avaldab siseministeerium sügavat kaastunnet Karl Mihkli perele ja lähedastele.

Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik Kristjan Moora ütles, et pärast esmaspäeval toimunud kohtumist Pöide vallavanema, Kaitseliidu kohaliku üksuse ülema ja laevaehitusettevõtte Alunaut esindajaga jõuti kokkuleppele asutada Pöide vallas vabatahtlik merepäästeüksus, kes hakkab paiknema kõrvuti Tornimäe vabatahtlike pritsumeestega. Üksuse käivitamiseks Pöide vallas eraldab Kaitseliit omalt poolt ühe džiibi, mootoriga kummipaadi ja paaditreileri.

Kristjan Moora märkis, et sarnased vabatahtlikud merepäästeüksused tuleks luua ka teistes valdades. Näiteks võiks ka Leisi valla vabatahtlikel pritsumeestel olla tuletõrjeauto kõrval ka treileri peal paat, ütles ta. “Laiemalt on vabatahtlike üksuste eesmärk see, et need mehed, kes omavad paati, oleksid süsteemis sees, omaksid valmisolekut ja oleksid koolitatud,” rääkis Moora.

Print Friendly, PDF & Email