Näitemängupäeva grand prix´ pälvis Orissaare Mo-teater (5)

ORISSAARE MO-teater: Vasakult Martin Mägi, Johannes Erikso, Ervin Jalla, Hendrik Ansper, Uku Pokk, Saara Väli ja Karmen Kaljuste. Foto: Mare Noot

ORISSAARE MO-teater: Vasakult Martin Mägi, Johannes Erikso, Ervin Jalla, Hendrik Ansper, Uku Pokk, Saara Väli ja Karmen Kaljuste. Foto: Mare Noot

Eile Valjala rahvamajas toimunud Saaremaa põhikoolide näitemängupäeval sai grand prix’ Orissaare gümnaasiumi Mo-teater lavastusega “Kas sa oled juba kuulnud…”. Mo-teatri juhendaja on Mare Noot.

“Etendus ise oli väga sisukas, hästi läbimõeldud ja ette kantud,” põhjendas orissaarlaste võitu žürii liige Lea Kuldsepp. Tema meelest olid kõik etenduses osalenud viis noormeest päeva parimad poissnäitlejad. Orissaare etenduses mängisid Martin Mägi, Uku Pokk, Johannes Erikso, Hendrik Ansper ja Ervin Jalla.

Kuldsepp lisas, et tal on väga hea meel, et õpetajad suudavad kõige raskemat vanuseastet näitemängu tegemisse kaasa haarata. “See on väga tänuväärne töö õpetajate poolt,” kiitis Kuldsepp, kellele isiklikult meeldisid kõik eilsed lavastused. Lea Kuldsepp toonitas ka, et tänavune näitemängupäev oli korraldatud väga ladusalt ja professionaalselt ning pisiasjadeni läbi mõeldud.

Orissaare juhendaja Mare Nooda sõnul oli see selle koosseisu esimene etendus. “Aga see on algusest peale kohe väga hea kamp, kes sulandus omavahel väga hästi,” märkis Noot.

Žüriisse kuulunud Sophie Semjonova sõnas, et muljed päevast on väga rõõmsad. “Alati on väga tore vaadata noorte inimeste eneseväljendust ning teatri tegemine ja vaatamine on mulle hingelähedane,” tähendas ta. Žüriisse kuulusid veel Maire Sillavee, Maret Oomer ja Karin Šuprudko.

Päeva peakorraldaja, Valjala kooli huvijuht Anneli Kaljuste ütles, et tema arvates sujus kõik ja seda ka ajaliselt. Kaljuste sõnul on näitemängupäeva eesmärk selgitada välja Saare maakonna esindaja, kes läheb üle-eestilisele festivalile, ja loomulikult süstida noortesse teatripisikut. Samuti annab päev ülevaate, milline on maakonna kooliteatrite tase.

Põhikoolide näitemängupäev toimus 16. korda. Auhinnaks olid Valjala põhikoolis meisterdatud savist teatrimaskid. Näitemängupäevast võttis osa kuus põhikooli.

Noorte juhendajatele korraldas töötoa Malle Raamat Valjala tööpajast, näitlejatele pakkus tegevust Valjala noortekeskuse juhataja Sille Lapp.


Tulemused

GRAND PRIX – Orissaare gümnaasiumi Mo-teater “Kas sa oled juba kuulnud…” (juhendaja Mare Noot)
I laureaat – Kuressaare gümnaasiumi “Entel-tentel Krõlli lugu” (Katrin Liiva)
II laureaat – Kihelkonna PK “Kuningal on häda” (Kai Kallas)
Parim poissnäitleja – Henri Paomees (SÜG)
Parim tüdruknäitleja – Anna Maria Süld (Kihelkonna PK)
Eripreemia – Leisi KK “Kargula tembud” lavakujunduse eest (juh Elle Lepp ja Ene Metsamaa)
Rosinapreemia sitika rolli eest – Olden Puna (Aste PK)

Print Friendly, PDF & Email