Muhu hooldekeskus avas uksed (FOTOD) (2)

ISE TEHTUD, HÄSTI TEHTUD: Muhu puutöömeister Janek Vapper kinkis hooldekeskusele jalakapuust kiiktooli, mille võttis vastu keskuse juhataja Aino Rummel. Foto: Irina Mägi

ISE TEHTUD, HÄSTI TEHTUD: Muhu puutöömeister Janek Vapper kinkis hooldekeskusele jalakapuust kiiktooli, mille võttis vastu keskuse juhataja Aino Rummel. Foto: Irina Mägi

Viis aastat tagasi, 28. septembril pidulikul nurgakivitseremoonial lubas Facio Ehitus AS-i tegevjuht Riho Kalve nelja valla eakate jaoks ehitatava Muhu hooldekeskuse valmis teha aastaga. Poolesaja vanuri jaoks mõeldud hoone avati aga eile, lubatust ligi neli aastat hiljem.

Vaatamata ehitusel ette tulnud ebakõladele, järgnevatele riigihangetele ja muudele keerukatele asjaoludele suutis firma AS Gustav, neljanda riigihanke võitja, nüüdisaegse hooldekeskuse ehitamise lõpetada mullu 23. detsembril.

Eilse päeva seisuga oli hoolealuseid 40. Nende eest kannab hoolt 22 töötajat. Vanureid on kolmest Ida-Saaremaa vallast ja Muhu vallast, neist kõige vanem 97-aastane.

Tegelikult kirjutasid Muhu, Orissaare, Laimjala ja Pöide vald ühiskavatsuste protokollile hooldekodu rajamiseks alla 30. oktoobril 2006.

Lõpp hea, kõik hea, võisid asjaosalised eile tunnistada. Hooldekeskuse juhataja Aino Rummel tundis siirast heameelt nii maja enda kui ka hooldekeskuse tublide töötajate üle.

Sotsiaalminister Helmen Kütt kinkis hooldekeskusele suure suveniirvõtme, öeldes, et ministeeriumi uksed teeb see võti alati lukust lahti, ja julgustades omavalitsuste töötajaid mureprobleemidega ka ministeeriumi poole pöörduma. Veel toonitas minister Kütt seda, et Muhu hooldekeskus on hea näide valdade koostööst.

Õnnitlejaid ja heade sõnade ütlejaid oli eile rohkesti. Palju sai kiita Muhu vallavanem Raido Liitmäe, kes võttis aastaid tagasi hooldekeskuse rajamise oma südameasjaks. “Me saime selle ehitamisega mitu õppetundi. Õnneks keegi verest välja ei läinud. Tulemus on meie ees,” lausus vallajuht.

Päevajuht oli eile muhulane Ivo Linna, kes ka lauludega üles astus. Väikese kontserdi andsid lasteaialapsed, kooliõpilased ning Muhu tantsurühmad Tokkroes ja Ätsed.

Endine Orissaare keskkooli emakeele ja kirjanduse õpetaja Meida Väin oli hooldekeskuse tingimustega rahul, öeldes, et siin on kõik võimalused rahulikult ja mugavalt vanaduspäevi veeta. Seda meelt olid ka teised uude hooldekeskusse kolinud vanurid. “Peatselt võtame kümme uut hoolealust juurde. Usume, et ka neile hakkab siin meeldima. Praegu on küll kõigi enesetunne väga hea,” rõõmustas Aino Rummel.

Hoolealustel on tubades raadio, mitmes paigas saavad nad telerit vaadata, keskusel on oma väike raamatukogu, saun ja muud vajalikud ruumid. “Siin on väga hea akustikaga saal. Muhus on üks kontserdikoht jälle juures,” hindas Ivo Linna esinemispaika.

Print Friendly, PDF & Email