Valjalas nüüdsest Eesti moodsaim pesumaja (FOTOD) (7)

TÄNU KOOSTÖÖPARTNERILE: Valjala pesumaja direktorit Karolina Liblikut õnnitleb pesumaja avamise puhul Taivo Kuusik, kes aitas taotleda euroraha. Foto: Sander Ilvest

TÄNU KOOSTÖÖPARTNERILE: Valjala pesumaja direktorit Karolina Liblikut õnnitleb pesumaja avamise puhul Taivo Kuusik, kes aitas taotleda euroraha. Foto: Sander Ilvest

Eile avati Valjala endise viljakuivati esimesel korrusel pidulikult Valjala pesumaja, mis keskendub põhiliselt tööriiete ja vahetusmattide rentimisele ja puhastamisele.

“Mul on väga hea meel, et saame täna avada pesumaja, mille nimel oleme kaua koos tööd teinud,” lausus pesumaja direktor, ettevõtte Pomarix OÜ juhatuse liige Karolina Liblik.

Ta rääkis, et uues pesumajas kasutatakse väga moodsat tehnoloogiat ning oluline on siinjuures ka hakkpuidul põhinev energiatootmine. Ökonoomseid pesumasinaid on pesumajas kolm, kuivatuskappe kaks.

Vahetusmatid ostetakse Suurbritanniast, kus tarnijatehas pakub praegu Euroopa kõige uuema tehnoloogiaga trükitehnikas logomatte, mis võimaldavad luua 3D-efekti. Neid hakati tegema alles selle aasta jaanuaris.

Pesumaja idee autor Tullio Liblik ütles, et tõenäoliselt oli tal selline idee juba 10–15 aastat tagasi, aga siis ei olnud selle teostamiseks nii suurt vajadust. “Tööriiete rendi ja vahetusmattide kasutuse osas on turg kasvamas. Mõned aastad tagasi olnuks liiga vara alustada, praegu tundub, et on õige aeg,” nentis Liblik.

Valjala vallavalitsus andis rendile üle 500 ruutmeetri pinda, millest pesumaja võtab väikese osa. Lisaks esimesele korrusele on välja renditud ka teine ja kolmas korrus, mis praegu seisavad veel tühjana. Töötajaid on pesumajas lisaks direktorile kaks: Tõnu Noot ja Merje Pettai.

“Räägime iga päev Saaremaa tulevikust, milline see olla võiks, üks suund on aga kindlasti see, et meil on väikesed ettevõtted, mis kasutavad kohalikku ressurssi,” ütles avamisel maavanem Kaido Kaasik, rõõmustades, et pesumaja tehti just Valjalga, mis on maavanema sõnul olnud tõmbekeskus 700 aastat tagasi ja on ka tänasel päeval.

Valjala vallavanem Aare Martinson tundis heameelt, et see ajalooline aastaid tühjana seisnud maja on leidnud uue sisu ja hingamise. Merle Pesukoja omanik Merle Tamjärv ütles, et tubli töö on ära tehtud. “See turg on veel katmata ja Saaremaal on kindlasti seda vaja. Tööriiete renti kui sellist ei ole küll Saaremaal seni keegi pakkunud,” tõdes Tamjärv.

Ajaloolise hoone rekonstrueerimisse ja sisseseadesse on investeeritud summa suurusjärgus 300 000 eurot.

Print Friendly, PDF & Email