Meie juhiloataotlejad on riigi keskmisest edukamad (2)

Maanteeameti avaldatud 2013. aasta statistika järgi olid Saare maakonnas tegutsevates autokoolides eksameid tegevad juhikandidaadid suhteliselt tugevad teooriaeksamil, kuid põrusid sõiduga.

Kui üle-eestiline protsentuaalne keskmine kõikide kategooriate osas oli teooriaeksamil 79,09 % ja sõidueksamil 68,04 %, siis Saaremaa autokoolide tulemused ületasid keskmist näitajat tugevalt, küündides enamasti 100 protsendi lähedale.

Sõidueksami tublimad olid Kuressaare ametikoolis mootorratta A- ja A1-kategooria eksami teinud. Nende läbisaamisprotsent oli maksimaalne sada.

Taavo Tenno autokool, kus samuti mootorrattureid koolitatakse, sai A-kategoorias protsendi 91,3. Seevastu A1-, A2- ja AM-kategoorias oli nende tulemus samuti 100%.

Kõige rohkem eksamitegijaid taotles B-kategooriat. Kuressaare ametikooli tulemus oli B-kategooria sõidueksamil 68,5%, Taavo Tenno autokoolil 70,8%, Orissaare gümnaasiumil 70% ja Leisi keskkoolil 25%.

C- ja CE-kategooriat õpetas mullu maakonnas vaid Kuressaare ametikool. Nende tulemused sõidueksamil olid vastavalt 81,3% ja 80%.

Teoorias said Leisi kooli B-kategooria autoõpilased maksimumpunktid. Orissaare gümnaasiumi omad said B-kategooria eksamilt läbi tulemusega 72,4%.

Kuressaare ametikooli A-kategooria tulemus oli 95,5%, B-kategoorias 79,6%, C-kategoorias 80% ja CE-kategoorias 77,8%. BE-kategooria ainuke üritaja kukkus eksamil läbi.

Taavo Tenno autokoolis õppijad saavutasid A-kategoorias tulemuse 93,6% ja B-kategoorias 87%, AM-kategoorias aga taas maksimumi 100%.

Print Friendly, PDF & Email