Maailm ei ole enam endine (5)

Viimased nädalad on paljudele väga ärevad olnud. Krimmi sündmused tuhmistavad rõõmu saabunud kevade üle. Sarnanes ju Krimmi annekteerimine üks-ühele Hitleri Austria ja Sudeedimaa Anschlussile. Aeg oleks nagu 76 aastat tagasi pööranud.

Venemaa tsaar Putin on ju kogu aeg deklareerinud, et Nõukogude Liidu lagunemine oli 20. sajandi suurim viga. Nüüd teatas ta veel, et Venemaal on õigus kõigile nendele maadele, kus on astunud Vene sõduri jalg, on, sest venelased on nende eest verd valanud. Napoleoni sõdade ajal käisid venelased koguni Pariisis, mis siis veel Ida-Euroopast rääkida.

Baltimaad on Putini meelest kindlasti põlised Vene alad nagu Krimmgi, kus 350 aastat oli tatarlaste khaaniriik.

Kas kõik hakkab otsast peale?

Järgmisel aastal möödub 70 aastat Teisest maailmasõjast, kus hukkus üle 50 miljoni inimese ja linnad pommitati rusuhunnikuteks. Kas tõesti hakkab kõik otsast peale? Kui tagantjärele mõelda, siis mille nimel toimus see hirmus tapmine?

Erukindral Ants Laaneots rääkis Kuku raadios, et juba mõned aastad tagasi kirjutas Putin oma “Mein Kampfi”, kus ta kuulutab, et demokraatia on vähkkasvaja, mis tuleb hävitada, ja rahvad tuleb allutada kindlale korrale.

Putini, kes Laaneotsa sõnul põeb mania grandiosa’t, kaugeim eesmärk on globaalne ülemvõim.

Venelaste kõige suurem trump on kõik need sõjajärgsed aastad olnud see, et Vene armee päästis maailma fašismist.

Olen lugenud kõiki Viktor Suvorovi raamatuid, kus ta tõestab, et Teise maailmasõja puhkemises olid võrdselt süüdi Stalini NSV Liit ja Hitleri-Saksamaa. Suvorov näitab mustvalgel, et Stalin valmistus Euroopat ründama. Kogu hiigelriigi ressursid ja kümnete miljonite orjade töö Siberi vangilaagrites oli allutatud sõjatööstusele. Suvorov toob sadu fakte oma teooria toetuseks. Olgu siinkohal vaid üks.

Miks hävitas Saksamaa kallaletung esimese paari päevaga enamiku Vene lennuväest? Sellepärast, et lennukid olid koondatud piiri äärde kokku. Miks? Õpetati ju igas NSV Liidu sõjakoolis, et kaitseformatsioonis peavad lennukid olema piirist kaugemal, hajutatud ja varjatud, et vältida nende hävitamist. Küll aga tuleb lennukid koondada, kui on plaanis asuda rünnakule. Ja lennuvägi oligi koondatud.

Vene luuletaja Ratušinskaja kirjutab oma raamatus “Hall on lootuse värv”, kuidas kõrgelt haritud targad vene naised istuvad poliitvangidena Komi vangilaagris külmas ja näljas ja arutavad, miks Venemaal, kus on tohutud loodusressursid ja viljakad mullad, on kõik nii kehvasti. Nad jõudsid järeldusele, et kõige põhjuseks on vale. Kogu elu on valedest läbi imbunud: riigivõim, korrakaitse, kohtud, meedia jne.

Venemaa kõrged riigijuhid vaatavad kaamerasse ja räägivad, et Krimmi ei annekteerinud mitte Vene eriväelased, vaid mingid tundmatud tegelased, kes ostsid oma laigulised mundrid turult. Huvitav, kas ka lahingrelvad olid turult ostetud? See on valetamise kõrgeim pilotaaž. Juba Goebbels ütles, et mida suurem vale, seda rohkem usutakse. Kas saab edukas olla riik, mis põhineb valel?

Miks küll nii suurel ja andekal rahval on nii julmad valitsejad? Alates Ivan Julmast, kes tappis isegi oma poja, Stalin, kes hävitas ja saatis Siberi orjalaagritesse surema miljoneid oma riigi kodanikke ja on praegusel Venemaal jälle suure au sees, ja nüüd Putin. Kes oskaks vastata?

Jutt õilsast isamaasõjast on samuti müüt. Sõjast tulnud mehed rääkisid, et rinne saadi pidama alles siis, kui sõdurite selja taha pandi NKVD julmurid, kes iga taganeva mehe armutult maha lasid.

Meestele anti enne pealetungi ohtralt viina. Rünnakuid juhtisid sageli asjatundmatud politrukid, oli palju asjatuid ohvreid, inimeludest ei hoolitud.

Sõjas hukkus Vene sõdureid peaaegu kolm korda rohkem kui Saksa sõdureid.

Kogu lugematu filmitoodang humaansetest ja õiglastest venelastest oli samuti räige vale. Tuletagem vaid meelde, et Saksamaal vägistati üle 30 000 naise, kellest paljud tegid enesetapu. Nendest õudustest räägib raamat “Naine Berliinis”, mis on dokumentaalne jutustus.

Sõjamehed rääkisid, et tegelikult võitsid sõja liitlaste abi, Vene talv ja vene täid. Tsiviliseeritud eurooplased lihtsalt ei suutnud olla täidest kubisevates muldonnides, venelased aga küll.

Lapsepõlv hirmu varjus

Minu põlvkonna lapsepõlve kohal kummitas sõda. Mällu on sööbinud raskete pommilennukite undamine, siiani võtab võpatama, kui lennuk üle lendab.

Minu isa oli Saksa sõjaväes. Julgeolekumehed käisid sisse-välja. Kogu aeg oli hirm, mis ladestus kuhugi sügavale.

Küüditamispäevadel istuti kompsude otsas. Abruka inimesed pääsesid küüditamisest ainult seetõttu, et 25. märtsil oli jää juba nõrk ega kandnud veomasinaid.

Hingepõhjani vapustasid 1941. aastal lossis ja lähedal olevate majade keldrites kommunistide toime pandud jubedad piinamised ja tapmised. Kui venelased põgenesid, mindi laipu identifitseerima.

Tuttav naine läks oma mehe surnukeha tuvastama. Tema jutustus oli verdtarretav. Midagi nii õudset pole ma elu sees kuulnud.

Noore mehe surnukeha oli niivõrd moonutatud, et teda võis ära tunda ainult riideräbalate järgi. Piinajatele olevat joodetud mingit narkootilist ainet, mis kaotas neis kõik inimliku. Kui olen külalistega lossis käinud, tuleb see kõik meelde. Piinamised lossis muutsid punase propaganda suhtes immuunseks.

Kodus kinnitati, et koolis ei tohi paljudest asjadest rääkida, tekkis kaksikmoraal.

Olen eluaeg olnud suur vene kirjanduse austaja. Minu lemmikkirjanik oli Lev Tolstoi, aga ka Puškin, Lermontov, Turgenev, Gogol, Tšehhov, Bulgakov, Ahmatova jne. Miks küll nii suurel ja andekal rahval on nii julmad valitsejad? Alates Ivan Julmast, kes tappis isegi oma poja, Stalin, kes hävitas ja saatis Siberi orjalaagritesse surema miljoneid oma riigi kodanikke ja on praegusel Venemaal jälle suure au sees, ja nüüd Putin. Kes oskaks vastata?

Üks psühholoogiproua avaldas arvamust, et venelastel on mingi alaväärsuskompleks. Miks muidu rääkisid aadlikud omavahel prantsuse keelt, vene keel ei kõlvanud. Nõukaajal suhtuti austusega Baltikumi, see oli peaaegu nagu Zapad (“Lääs” vn k – toim). Ta ütles, et kui nooruk oma kaaslasi peksab, siis on ka selle taga alaväärsus. Ta peab kogu aeg endale tõestama, et on teistest üle.

Putin peab ka kogu aeg tõestama, et on kõigist üle, kas või tankide ja pommidega.

Print Friendly, PDF & Email